AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja sam malo nesigurna. Da li i ovaj kolokvij ima više grupa? Jer ako je prošli imao, onda bi i ovaj trebao imati. A i prema obavijesti na stranici faksa stoji u 16 i u 17 sati.
 

Majoli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, biramo kad ćemo doći.
Što se tiče grupa to ne znam, ali je nevjerojatno da ne postoji nijedna prošlogodišnja grupa izvanrednih studenata da vidimo pitanja koja su imali.
 

tony1509

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, biramo kad ćemo doći.
Što se tiče grupa to ne znam, ali je nevjerojatno da ne postoji nijedna prošlogodišnja grupa izvanrednih studenata da vidimo pitanja koja su imali.
Bas to! Ja sam listala sve stranice i nista nisam nasla a nitko se ne zeli potrudit pomoc i napisat... Ono sto sam saznala je da je cijeli ispit na zaokruzivanje, 1 tocan odgovor i da su pitanja jednostavna!
 

Majoli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
2. kolokvij, izvanredni B-grupa

Zaokruživanje:
1. porezni obveznik prometa na nekretnine
2. što ne spada u obilježje proračuna
3.od kojih se ureda sastoji porezna uprava
4. kada se porezni akt mijenja u postupku žalbe
5. načelo ravnoteže
6. proračun EU

Eseji:
1. običan odbitak
2. načela ovršnog postupka
3. nabroji pravni temelj ovrhe i objasni isprave
4. kada prvostupanjsko tijelo odbacuje žalbu, a kada drugostupanjsko
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Izvršenje proračuna
5. KORAK: izvršenje proračuna = administrativnotehnički postupak koji obuhvaća naplatu planiranih proračunskih prihoda i utrošak sredstava u one svrhe i u onom iznosu kako je to proračunom utvrđeno
Modaliteti prikupljanja proračunskih sredstava regulirani su posebnim propisima, a svrha njihovog trošenja i iznosi utvrđeni su samim proračunom.
Da bi se osigurala kontrola u trošenju proračunskih sredstava propisan je relativno složen postupak. Postupak trošenja proračunskih sredstava odvija se putem sljedećih faza*:
 otvaranje kredita – državno tijelo nadležno za proračun prema točno utvrđenim terminima proračunskim korisnicima stavlja na raspolaganje za njih planirane proračunske stavke izdataka
 angažiranje kredita – postupak kojim se stvara novčana obveza organa koji angažira proračunski kredit što dovodi do isplate novca iz državne riznice
 utvrđivanje duga – utvrđivanje je li stvarno izvršena neka materijalna isporuka ili obavljena neka usluga
 izdavanje naloga za isplatu – ovjerom na računu, platnoj listi ili sličnom dokumentu naredbodavac u pismenom obliku izdaje naredbu za isplatu koju upućuje računopolagaču koji izvršava isplatu
 likvidacija duga i isplata - računopolagač izvršava isplatu

_____________________________________________________________________________________________________________

Da, mislim da se esjei boduju po 2 boda.

A da li mi prijavljujemo ispit, ako smo polagali putem kolokvija? I kad ga možemo prijaviti?
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Izvršenje proračuna
5. KORAK: izvršenje proračuna = administrativnotehnički postupak koji obuhvaća naplatu planiranih proračunskih prihoda i utrošak sredstava u one svrhe i u onom iznosu kako je to proračunom utvrđeno
Modaliteti prikupljanja proračunskih sredstava regulirani su posebnim propisima, a svrha njihovog trošenja i iznosi utvrđeni su samim proračunom.
Da bi se osigurala kontrola u trošenju proračunskih sredstava propisan je relativno složen postupak. Postupak trošenja proračunskih sredstava odvija se putem sljedećih faza*:
 otvaranje kredita – državno tijelo nadležno za proračun prema točno utvrđenim terminima proračunskim korisnicima stavlja na raspolaganje za njih planirane proračunske stavke izdataka
 angažiranje kredita – postupak kojim se stvara novčana obveza organa koji angažira proračunski kredit što dovodi do isplate novca iz državne riznice
 utvrđivanje duga – utvrđivanje je li stvarno izvršena neka materijalna isporuka ili obavljena neka usluga
 izdavanje naloga za isplatu – ovjerom na računu, platnoj listi ili sličnom dokumentu naredbodavac u pismenom obliku izdaje naredbu za isplatu koju upućuje računopolagaču koji izvršava isplatu
 likvidacija duga i isplata - računopolagač izvršava isplatu

_____________________________________________________________________________________________________________

Da, mislim da se esjei boduju po 2 boda.

A da li mi prijavljujemo ispit, ako smo polagali putem kolokvija? I kad ga možemo prijaviti?

Mislim da je ovako, neka netko potvrdi.
Ako si prosla oba kolokvija i ako si zadovoljna ocjenom, ne moras ici na usmeni. Znaci prijavis ispit sad na prvom roku u 6.mj. i samo odes po ocjenu.
U slucaju da prođeš jedan kolokvij, a drugi ne, moras odgovarat taj dio koji nisi prosla na bilo kojem roku do kraja 9.mj s tim da ga normalno prijavljujes preko studomata.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala! Tako i ja razmišljam.
Najviše me muči koji rok da si prijavim.
Sad mi je rano ovaj prvi u 6 mj ako ću morati odgovarati (možda ga odjavim).
Radije bi na drugi u 6 mj da stignem sve gradivo još jednom utvrditi.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nekako mi ima smisla, ako je netko između sa ocjenama da i pitaju.
Ma kako god okrenem bolje je spremno otići na rok, nego si misliti i nadati se kako će proći usmeni.
 

fakin

Super Moderator
zna li netko PROVJERENO ako se prođe jedan kolokvij, drugi padne i onda se odgovara samo dio koji se padne i ako se to padne na usmenom jel drugi put se opet odgovara samo taj dio ili se sve odgovara?
 

tony1509

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne odgovara se.. ako si zadovoljan ocjenom upisu ti je... taman posla njima da organiziraju kolokvije i onda jos ispituje ljude koji su oba prosli...Po nekoj logici ne bi trebalo biti...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks