AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

theprevara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eh ljudi, jel istina da ce bit pitanja na zaokruzivanje i nadopunjavanje? Ili i esejska dolaze u obzir?
postoji vjerojatnost i za esejska. al nisu to esejska ko u socki da napises cijelu knjigu haha vise-manje traze definiciju necega,kolko se dalo zakljucit kak ekipa pise.. tak da ono.. njima to nadopunjavanje i esejska znace isto brijem. :D
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hej ljudi neka netko tko je bio na ovom prvom kolokviju stavi pitanja za ubuduće, ipak da se znamo orijentirati što učiti ako u slučaju ne prođemo kolokvije a čeka nas ispit.
 

theprevara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A grupa-izvanredni
esejska:
pojam porezna osnovica i porezni izvor,
objasniti nacelo univerzalnosti i nacelo ravnopravnosti,
zasto uz porez na dohodak trgovacka drustva moraju placati i porez na dobit,
metode oporezivanja poreza na dohodak pri stvarno ostvarenom dohotku (tak nes kolko se sjecam)

zaokruzivanje:
porezne stope,
prevaljivanje poreza,
izbjegavanje placanja poreza,
(jos tri se fakat nemrem sjetit al svodila su se na porez na dohodak i dobit)
 

Plavuša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A grupa-izvanredni
esejska:
pojam porezna osnovica i porezni izvor,
objasniti nacelo univerzalnosti i nacelo ravnopravnosti,
zasto uz porez na dohodak trgovacka drustva moraju placati i porez na dobit,
metode oporezivanja poreza na dohodak pri stvarno ostvarenom dohotku (tak nes kolko se sjecam)

zaokruzivanje:
porezne stope,
prevaljivanje poreza,
izbjegavanje placanja poreza,
(jos tri se fakat nemrem sjetit al svodila su se na porez na dohodak i dobit)
bilo je za origirane prihode i jos nesto za poreznu osnovicu na zaokruzivanje
 

inesica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam imala esejska:eek:bjasni proporcionalnu I progresivnu p.stopu, redovni I izvanredni porezi, fundirani I nefundirani, navedi 2 primjera povecanja I smanjenja por.osnovice kod oporezivanja dobiti... ugl.korektna pitanja,nista izvan skripte
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
u ovoj drugoj skripti za drugi kolokvij fali porezni postupak ili se možda varam...u međuvremenu sam skužila da ne fali...:)
 

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi imamo ovaj tjedan, s obzirom da je ispitni tjedan, predavanja opcenito, ne mislim sad na financiranje? :)
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ideš na Pravni fakultet, katedre financijsko pravo i financijska znanost, nađeš financiranje javne uprave, imaš ispod skroz na dnu piše ti rezultati za redovne tako nešto
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks