AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

molly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok!
Jel mi tko može ukratko reći kakv je tko ispitivač i kakava su iskustva sa ispita?
Planiram izlaziti sad na ovaj rok u 6.mj. pa ako mi netko može reći!Hvala! :laughing:
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok!
Jel mi tko može ukratko reći kakv je tko ispitivač i kakava su iskustva sa ispita?
Planiram izlaziti sad na ovaj rok u 6.mj. pa ako mi netko može reći!Hvala! :laughing:
netko je to već opširnije objašnjavao za rokove u 4.mj. Ukratko, Arbutina pita po pitanjima iz svoje skripte,ali oni koji su polagali kod njega kažu da je kod njega jako bitno kakvog raspoloženja dođe na ispit.Ta skripta osobno meni jest prestrašna,štura i s dosta grešaka ali znam ljude koji su fakat prošli učeći po njoj kad su saznali da su kod njega na ispitu, mislim da ne bi bilo zabune nisu dobili više od labuda,ali prošli su. Prof. Mijatović ima svoja pitanja, korektan je i ne davi predugo i on se drži tih pitanja. Ne pita carine i banke, a obično to i naglasi na predavanju. Profke su ok. Cindori je jako korektna,pomaže u ispitivanju, ugodne atmosfere na ispitu i kod nje studenti ističu da nije škrta za dati dobru ocjenu ako vidi da kužiš o čemu pričaš i da si fakat učio/la, Lugarić isto slovi za korektnu profku, obje pitaju po pitanjima ali vole listati knjigu i tražiti na taj način kaj će te pitati i postavljaju dosta pitanja.
Ukratko, to ti je to. Zapni, uči i sretno u lipnju! A možda ti nije loše malo prozujati par str. unazad pa nađeš ta objašnjenja o profesorima kaj sam ti ranije spomenula.
 

MaRtJa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
netko je to već opširnije objašnjavao za rokove u 4.mj. Ukratko, Arbutina pita po pitanjima iz svoje skripte,ali oni koji su polagali kod njega kažu da je kod njega jako bitno kakvog raspoloženja dođe na ispit.Ta skripta osobno meni jest prestrašna,štura i s dosta grešaka ali znam ljude koji su fakat prošli učeći po njoj kad su saznali da su kod njega na ispitu, mislim da ne bi bilo zabune nisu dobili više od labuda,ali prošli su. Prof. Mijatović ima svoja pitanja, korektan je i ne davi predugo i on se drži tih pitanja. Ne pita carine i banke, a obično to i naglasi na predavanju. Profke su ok. Cindori je jako korektna,pomaže u ispitivanju, ugodne atmosfere na ispitu i kod nje studenti ističu da nije škrta za dati dobru ocjenu ako vidi da kužiš o čemu pričaš i da si fakat učio/la, Lugarić isto slovi za korektnu profku, obje pitaju po pitanjima ali vole listati knjigu i tražiti na taj način kaj će te pitati i postavljaju dosta pitanja.
Ukratko, to ti je to. Zapni, uči i sretno u lipnju! A možda ti nije loše malo prozujati par str. unazad pa nađeš ta objašnjenja o profesorima kaj sam ti ranije spomenula.
a šta može bilo koji prof doć na ispit? bez obzira šta nam nije ništa predavao?:shocked: znači sve je u sreći kojeg ćemo profesora dobit, jel tako?
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a šta može bilo koji prof doć na ispit? bez obzira šta nam nije ništa predavao?:shocked: znači sve je u sreći kojeg ćemo profesora dobit, jel tako?
Ma nema to veze koji vam je profesor predavao, stalno ti se rotiraju ta 4 profesora i tjedan dana prije objave raspored kod koga je tko, dovoljno da si ponoviš po pitanjima s foruma od dotičnog profesora.
 

florencia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok kolege i kolegice...sta se to dogadja...citam na forumu o nekakvoj novoj literaturi..izlazim sad u 6.mj,. i naucih po staroj..sad me malo plasite..
moze li mi netko odgovoriti tocno- da li se mora uciti iz novog opceg poreznog zakona??sta je sa zakonom o porezu na dohodak?ima li novih izmjena? i nije valjda da imamo i novu knjigu? unaprijed hvala svima

PLIZ AKO NETKO zna tocnu informaciju da mi odgovori..naime, na objavljen je novi opz 2009---također dolazi do izmjena zakona o porezu na dohodak koji stupa na snagu od srpnja 2010..zanima me, moramo li to znati za ispit?? ili mi vrijedi i opci porezni 2000?mnogo hvala!!!
 

blabla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
netko je to već opširnije objašnjavao za rokove u 4.mj. Ukratko, Arbutina pita po pitanjima iz svoje skripte,ali oni koji su polagali kod njega kažu da je kod njega jako bitno kakvog raspoloženja dođe na ispit.Ta skripta osobno meni jest prestrašna,štura i s dosta grešaka ali znam ljude koji su fakat prošli učeći po njoj kad su saznali da su kod njega na ispitu, mislim da ne bi bilo zabune nisu dobili više od labuda,ali prošli su. .
ja sam bila kod njega, i dobila "samo" 3 (njegove riječi:laughing:), a učila sam po toj skripti, malo vremena (par dana:proud:) i zbog toga mi je bilo sve smušeno (ne preporučam:wink5:), ali da sam neka pitanja ispravljala i nadopunjavala-jesam!

i da, definitivno ovisi o raspoloženju, ali nekad bude na početku ok pa na kraju grozan ili obrnuto, varira mu raspoloženje unutar 2 sata:crazy:

sretno! nije to tako teško, dapače lako je razumljivo:happy:

bok kolege i kolegice...sta se to dogadja...citam na forumu o nekakvoj novoj literaturi..izlazim sad u 6.mj,. i naucih po staroj..sad me malo plasite..
moze li mi netko odgovoriti tocno- da li se mora uciti iz novog opceg poreznog zakona??sta je sa zakonom o porezu na dohodak?ima li novih izmjena? i nije valjda da imamo i novu knjigu? unaprijed hvala svima

PLIZ AKO NETKO zna tocnu informaciju da mi odgovori..naime, na objavljen je novi opz 2009---također dolazi do izmjena zakona o porezu na dohodak koji stupa na snagu od srpnja 2010..zanima me, moramo li to znati za ispit?? ili mi vrijedi i opci porezni 2000?mnogo hvala!!!
ma samo hrabro, ne vjerujem da trebaš to novo znati pogotovo ako još nije na snazi:wink5:

i ps. opz spada po redovnu literaturu??
 

florencia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej bla bla!!!

opz jest prakticki dio redovne literature...jer --se opz nalazi skoro u cijelosti u knjizi hrvatski fiskalni sustav! tako da je potreban..itekako , ako nemas knjigu kod sebe! kao sto je ja nemam...vec ucim iz opz-a..e, a sad novi je opz na snazi..pa me zanima, moram li ja znati te sve promjene...jer sam izvanredni student i nemam pojma jel izasla vec nova knjiga hrv. fis. sustav..ili nije???i jesu li prof. na predavanjima spomenuli moramo li i imamo li uopce ista nove literature na ovim rokovima koju moramo znati???hvala ljudi!!! pozdrav
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
hej bla bla!!!

opz jest prakticki dio redovne literature...jer --se opz nalazi skoro u cijelosti u knjizi hrvatski fiskalni sustav! tako da je potreban..itekako , ako nemas knjigu kod sebe! kao sto je ja nemam...vec ucim iz opz-a..e, a sad novi je opz na snazi..pa me zanima, moram li ja znati te sve promjene...jer sam izvanredni student i nemam pojma jel izasla vec nova knjiga hrv. fis. sustav..ili nije???i jesu li prof. na predavanjima spomenuli moramo li i imamo li uopce ista nove literature na ovim rokovima koju moramo znati???hvala ljudi!!! pozdrav
Na predavanjima za izvanredne studente u aprilu prof. Mijatović je rekao da će doći do promjene literature i to fiskalnog sustava, jer ona prva knjiga mijenjala se već čini mi se 2008. Ali je napomenuo da za rok u lipnju ziher vrijedi fiskalni 2004, kako će biti kasnije, tj.bude li promjena za zadnji ljetni rok rekao je da ne zna. OSOBNO MISLIM, LJETNI ROKOVI BITI ĆE JOŠ STARA LITERATURA.(al ne znači da sam u pravu) dakle, pratite obavijesti na katedri financiranja.
Oni koji će izlaziti u srpnju na rok, vodite računa o novim stopama por. na dohodak. Ljudi sretno!
 

enna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
lijepo molim iskusne kolege da mi odgovore
kod pitanja dohodak od nesamostalnog rada,primici,izdaci,por.obveznici itd. treba pričat iz knjige ili zakona... jako sam :confused2:

hvala...
 

hrgolina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
lijepo molim iskusne kolege da mi odgovore
kod pitanja dohodak od nesamostalnog rada,primici,izdaci,por.obveznici itd. treba pričat iz knjige ili zakona... jako sam :confused2:

hvala...
ako imaš noviju knjigu,mislim da ti ju zakon obuhvaća,najbolje da usporediš-sve ti se svodi na isto-samo malo još proširi iz zakona ako misliš da ima potrebe...ja samo osobno spremala ispit po knjizi i još sam malo uključila zakone-al ne previše. nadam se da sam malo pomogla...sretno!!!
 

u.pravni.k

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
malo kasnim sa izradom i objavom šalabahtera, tj. slabo učim, pa mislim da ću izaći tek u 7. mjesecu. sretno vam svima.

pročeprkajte po navedenom šalabahteru, možda vam pomogne. a možete i vi pomoći ako dojavite nedostatke. hvala
 

marty1711

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi moji dragi meni je ovo financiranje koma, ja fakat neznam od kud da krenem...iz čega da učim, 3 skripte imam , nijedna mi se ne svđa... :( :( :(
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi moji dragi meni je ovo financiranje koma, ja fakat neznam od kud da krenem...iz čega da učim, 3 skripte imam , nijedna mi se ne svđa... :( :( :(
uči od početka, hehe. ja sam učila po knjizi, skripte nisu dovoljno dobro napisane. izvadila sam si pitanja od pojedinog profesora i ponavljala po njima, trebalo mi je nekih 2 tjedna za učenje...:wink5:
 

molly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ljudi!
Upravo sam saznala da sam kod Cindori. Jel mi tko može reći kakava je ona ispitivačica, što najviše pita i kakva su iskustva sa ispita kod nje?
Thanks!

:laughing:
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi!
Upravo sam saznala da sam kod Cindori. Jel mi tko može reći kakava je ona ispitivačica, što najviše pita i kakva su iskustva sa ispita kod nje?
Thanks!

:laughing:
Profa je super, postavi ti dosta pitanja, ali ti i pomaže sa podpitanjima...sve u svemu ne moraš se ništa bojati, atmosfera je dosta ugodna. pitanja koja najviše pita, imaš na forumu pa si prelistaj...:wink5:
 

kacuska

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi ...ja sam 16.6. Isto kod profesorice cindori... S predavanja mi se Čini super...tako da mislim da je i ovako super... Al takva me panika hvata jer tog stvarno ima dostaaaaa!!! Eto Želim svima sreĆu cijelog ovog svijeta...pozdrav...
 

ALICA11

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upravo sam skužila da sam kod profesora Arbutine! (nije da neznam ni kak izgleda) ...jel zna netko nešta o njegovom načinu ispitivanja? Jel traži puno? Jel se izvlače kartice il pita iz svoje pametne glavice? :) hvala unaprijed ;)
 

enna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko kako se ulazi na ispit kod prof. Lugarić,abecednim redom ili... ???
 

hrgolina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko kako se ulazi na ispit kod prof. Lugarić,abecednim redom ili... ???
ma ima nekad shemu da uzima po dvoje-1 s početka popisa a 1 s kraja pa se popis sužava prema sredini-tak je jednom ispitivala. nemoj se bojati-jako je dobra, da ti vremena, ne očekuje da ispališ odmah odgovor,stvarno je žena ugodna i mislim da joj je sve žao dok mora rušiti...:wink5:
 

nastasja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege, jer ima netko saznanje kakav je prof. Arbutina, ono neke sheme ispitivanja i tako? svaka informacija je dragocijena, i beskrajno sam zahvalna...:))))))
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks