AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

ivana29

love
Pozdrav svima! Gledam starije postove ali ne mogu naći pa trebam pomoć ako netko zna- kako pita prof. Lugarić? da li su ona pitanja kacuska iz skriptarnice dovoljna ili pita i druga pitanja? Vidjela sam samo da je netko napisao da pita zakone- to bi bilo- Zakon o porezu na dohodat i zak. o porezu na dobit jel tako e sad da li i zakon o pdv-u?

Zaboravite našla sam! Sretno svima!
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mijatović je okej, jel' da? :O
da sasvim ok..ja sam financiranje riješila davno jer sam sad na 2.god ali prvo sam bila kod arbutine čiji mi se način ispitivanja nije uopće svidio..uglavnom 2.put sam bila kod mijatovića i prozvao nas je 6 unutra, svakom jedno pitanje i ide u krug pa kad jednom svi odgovore na svoja pitanja onda ide druga runda pitanja pa treća i kad netko ne zna odgovor onda obično sljedeći mora odg na to isto pitanje.. ponekad ti zna reći odmah nakon tih par pitanja ocjenu a ponekad pita jel želiš odg za višu ocjenu..kažem prošlo je dosta vremena otkada sam ja odg ali mi je kod njega bilo jedno od boljih odgovaranja-brzo, jednostavno, atmosfera ok a i kad sam ja odgovarala tražio je samo osnove..sretno :happy:
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dragi moji jel ima koja dobra dusica koja mi moze reci tocno stranice i literaturu koju moramo uciti za financiranje ... :)))))) planiram uciti po knjizi pa me zanima koje stranice se moraju znati i jos mimo knjige ako ima nesto ;:)))) unaprijed hvala... :p dobra dusica ima čokoladu ;)))) :*
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dragi moji jel ima koja dobra dusica koja mi moze reci tocno stranice i literaturu koju moramo uciti za financiranje ... :)))))) planiram uciti po knjizi pa me zanima koje stranice se moraju znati i jos mimo knjige ako ima nesto ;:)))) unaprijed hvala... :p dobra dusica ima čokoladu ;)))) :*
1. B. JELČIĆ, O. LONČARIĆ-HORVAT, J. ŠIMOVIĆ, H. ARBUTINA, N. MIJATOVIĆ: Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008.

(II. JAVNI PRIHODI: Uvod, Podjela javnih (državnih) prihoda, Pojam poreza (str. 49.-93.), Podjela poreza, Porezna terminologija, Porezni obveznik, Porezna snaga (sposobnost, kapacitet), Porezna osnovica, Porezne stope (porezna tarifa), Porezne stope u praksi, Granice poreznog opterećenja, Načela oporezivanja, Ciljevi oporezivanja, Otpor plaćanju poreza, Izbjegavanje plaćanja poreza (porezna evazija), Mjere protiv plaćanja poreza, Prevaljivanje poreza, Učinci oporezivanja, Utjecaj inflacije na oporezivanje, Porezna tehnika, Zaštita prava poreznih obveznika, Porezna uprava (str. 102.-247..), Opća zajednička pitanja oporezivanja dohotka i dobiti, Porez na dohodak, Porez na dobit (završno s 32.3.1. Načelo oporezivanja neto dobiti) (str. 281. – 347..), , Porez na promet (završno s 33.5.14. Porezna oslobođenja (str. 367. – 422..), Državni fiskalni monopol, Imovinski porezi, Doprinos za socijalno osiguranje, , Višestruko oporezivanje i njegove vrste, Carine (str. 444. – 515.), Doprinosi, Samooporezivanje, Pristojbe (takse), Ostali javni (državni prihodi) (str. 558.- 573.); V. JAVNI RASHODI: Državni proračun (budžet) (str. 698-731.).

2. J. ŠIMOVIĆ, H. ARBUTINA, N. MIJATOVIĆ, T. ROGIĆ LUGARIĆ, S.
CINDORI : Hrvatski fiskalni sustav, Narodne novine, Zagreb, 2010.

EVO KOPIRANO TU S FORUMA OD JEDNE KOLEGICE :wink5:
 

ana_

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam jedan problem... U utorak imam dva ispita u isto vrijeme financiranje imam kod prof.Arbutine pa me zanima dali postoji mogućnost da prebacim ispit za drugi termin ili kod drugog profesora.Please pomoć hitno je... :(
 

Mike7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam jedan problem... U utorak imam dva ispita u isto vrijeme financiranje imam kod prof.Arbutine pa me zanima dali postoji mogućnost da prebacim ispit za drugi termin ili kod drugog profesora.Please pomoć hitno je... :(
Nisam siguran. Možda je najbolje da odeš do profesora na konzultacije i objasniš situaciju, pa ti možda izađe u susret. Ili pošalji mail pa ga pitaj, iako mislim da je bolje da odeš do njega.
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam siguran. Možda je najbolje da odeš do profesora na konzultacije i objasniš situaciju, pa ti možda izađe u susret. Ili pošalji mail pa ga pitaj, iako mislim da je bolje da odeš do njega.
pošalji mu mail, moguće je naravno. meni je zadnji put rekao, da možeš mijenjati dan ispita, al ne i profesora, a pošto je on 3 dana, neće bit problema. samo mu moraš mail poslat i napisat razlog. bude ti odobrio...:wink5:
 

Petra Pave

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima! Gledam starije postove ali ne mogu naći pa trebam pomoć ako netko zna- kako pita prof. Lugarić? da li su ona pitanja kacuska iz skriptarnice dovoljna ili pita i druga pitanja? Vidjela sam samo da je netko napisao da pita zakone- to bi bilo- Zakon o porezu na dohodat i zak. o porezu na dobit jel tako e sad da li i zakon o pdv-u?

Zaboravite našla sam! Sretno svima!
sori,a di ima tih zakona?mogu s neta skinut?hvala
 

anica_5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ima možda koja dušica odgovore na pitanja prof. Cindori?? htjela bi sad izaći kod nje, a učim i nauku i uvod pa baš i nemam vremena za traženje odgovora na njezina pitanja jer nemam niti knjige.. ajdd,, hvalaaaa! :)
 

Mike7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudiii :) jel kod mijatovića dosta skripta od 127??? i malo dodatno prozujat po pitanjima..
Nisam kod njega bio, ali koliko sam čitao po forumu ljudi kažu da je dovoljno po njegovim pitanjima naučiti. Ne znam kako je sada.
Ako ćeš učiti po skripti, predlažem ti da uz to čitaš knjigu (posebno novo izdanje, mislim da je Hrv. fiskalni sustav.) jer ima dosta stvari koje su dopunjene ili nove a nema ih u skripiti.
 

Maya2506

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudiii :) jel kod mijatovića dosta skripta od 127??? i malo dodatno prozujat po pitanjima..
ja sam odgovarala kod prof mijatovića i iskreno, učila sam po arbutininoj skripti od 25 stranica.. i prošla sam ispit.. pitao je sva pitanja koja su bila u toj skripti...
 

ivana29

love
Može li mi netko reći gdje se nalazi oporezivanje vlastite potrošnje? Vidim i to među pitanjima ali ne mogu naći, valjda mi je promaknulo. Ajde molim vas. E i da nabrojiti posredne poreze jel to- porez na promet,pdv, porez na promet nekretnina i trošarine? ILI? MOLIM DA MI NETKO POMOGNE! HVALA!

I još jedno pitanje- ako sad padbnem, i na drugom roku isto tako (pesimista sam) može li se polagati i na dekanskom? Pitasm jer mi je ovaj ispit potreban za uvjet u drugu godinu s obzirom da sam sve položila osim financija i uvoda.
 

Thug

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko reći gdje se nalazi oporezivanje vlastite potrošnje? Vidim i to među pitanjima ali ne mogu naći, valjda mi je promaknulo. Ajde molim vas. E i da nabrojiti posredne poreze jel to- porez na promet,pdv, porez na promet nekretnina i trošarine? ILI? MOLIM DA MI NETKO POMOGNE! HVALA!

I još jedno pitanje- ako sad padbnem, i na drugom roku isto tako (pesimista sam) može li se polagati i na dekanskom? Pitasm jer mi je ovaj ispit potreban za uvjet u drugu godinu s obzirom da sam sve položila osim financija i uvoda.
Na ova pitanja odgovore neznam ali znam da mozes polagati na dekanskom roku, naravno ako bude odobren. Mada mozes ti i upisati cistu drugu ako ti ostane jedan od njih...u tvom slucaju je ali inace jedini uvijet za cistu drugu je nauka :)
i sretno :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks