AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I naravno opet negativan odgovor sa općinskog jer nemam godinu dana iskustva. A da li uopće ima natječaja gdje ne treba iskustvo? ja ih još nisam našla...
 

lion_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I naravno opet negativan odgovor sa općinskog jer nemam godinu dana iskustva. A da li uopće ima natječaja gdje ne treba iskustvo? ja ih još nisam našla...
meni su na praksi rekli da se nemam kaj prijavljivat na natječaj gdje piše da treba godinu dana,ako nemam godinu dana staža u drž.upravi.automatski se odbijaju molbe u kojima nije dokaz preslika iz radne knjižice kao dokaz o god.dana staža u DU.možeš se prijaviti na one natječaje gdje ti piše isključivo da traže vježbenike.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
meni su na praksi rekli da se nemam kaj prijavljivat na natječaj gdje piše da treba godinu dana,ako nemam godinu dana staža u drž.upravi.automatski se odbijaju molbe u kojima nije dokaz preslika iz radne knjižice kao dokaz o god.dana staža u DU.možeš se prijaviti na one natječaje gdje ti piše isključivo da traže vježbenike.
Da, ali pokušavam ipak svugdje jer koliko sam čula-znali su zvat ljude na testiranje iako nisu imali potrebno iskustvo.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I naravno opet negativan odgovor sa općinskog jer nemam godinu dana iskustva. A da li uopće ima natječaja gdje ne treba iskustvo? ja ih još nisam našla...
Ima i takvih natječaja. Jedan je bio objavljen u 7 mj. (HZZO je tražio 2 pripravnika, prvostupnika javne uprave - doslovno). Javila sam se na taj natječaj, no uopće me nisu kontaktirali... Sve uvjete ispunjavala, sve dokumente priložila i na vrijeme se prijavila, no ništa. Toliko o natječajima u javnoj upravi.
 

Dobri Duh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav zajebantima šta im je N. Zeland daleko a i trese se malo tamo pa se zato boje a što se tiče da se nema para do tamo, vjeruj kompa našlo bi se i previše, jedino me obitelj i prijatelji ovdje drže, već bi odavno moja guzica vidla tu nama udaljenu ali sređenu zemlju, za razliku od ove naše korumpirane,samo se vi i dalje javljajte na ove namještene namještaje.

Koga interesira prije par godina kad sam poslao upit o broju upravnih pravnika na burzi broj je rekao 500-ak, pa si vi mislite, a danas je vjerovatno još koja stotica više, a pitajte si i kolege koji su i zaposleni dali rade u struci.

Što se mene tiče, ipak nešto znam o državnoj upravi s obzirom da sam tamo u stalnom radnom odnosu od 1999. (9-g-sss i 2-g-všs)

Nažalost, upravna struka je izumrla vrsta, ma što god Koprić i ekipa trabunjali i prodavali razno-razne floskule, uzimaju ljudima pare za školovanje, znajući da se nemaju di zaposliti (licemjerje), a na ispitu iz svih stručnih upravnih predmeta te deru s glupostima koje štrebaš na pamet i zaboraviš za dva dana,

sorry, opet skrenuh s teme.

Nema natječaja za upravne pravnike (tko su pak sad ti), ja sa všs imam 350 kn veću plaću nego sa sss. Znači da ću se negdje za 4 godine rada povratiti sa uloženom lovom, hi ha ha hi hi

Dva državna službenika sa všs i dvoje djece su socijalni natječajni slučajevi, eto toliko.

režem ja žile svaki dan na poslu, kad gledam oko sebe tu našu javnu upravu, ne puštam ja krv samo tako
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, ali pokušavam ipak svugdje jer koliko sam čula-znali su zvat ljude na testiranje iako nisu imali potrebno iskustvo.
Nemoguće da su zvali ljude - jer bi to bilo kršenje uredbe o provedbi natječaja , jer ti ljudi ne ispunjavaju formalne uvjete tog natječaja ---- ako se ne nađe prava osoba ( a nema nikoga s vezom) nebi oni zvali druge nego bi poništili taj natječaj i raspisali novi , malo drugačiji ... tako da ne nadajte se , ako nemate uvjete koji se traže NEĆE VAS ZVATI - jer bi ih za to netko mogao tužiti , a kaj bi se oni time zezali uopće...
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima i takvih natječaja. Jedan je bio objavljen u 7 mj. (HZZO je tražio 2 pripravnika, prvostupnika javne uprave - doslovno). Javila sam se na taj natječaj, no uopće me nisu kontaktirali... Sve uvjete ispunjavala, sve dokumente priložila i na vrijeme se prijavila, no ništa. Toliko o natječajima u javnoj upravi.
a Agencija? :tongue2:
fućkaš hzzo tu je neki žbrljek od posla ponuđen na 6mj:laughing:
mi bumo u ovih 7 u Agenciji bile:happy:kaj buju pripravnički odradili

ne puštam ja krv samo tako
...you go Casper!!

ako nemate uvjete koji se traže NEĆE VAS ZVATI
ARE YOU SURE?:cool:
 

cedevita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upravni pravnik odnosno prvostupnik javne uprave je čista pušiona od zanimanja, i to sve do daljnjega, a bojim se još dugo, dugoooooooooooooooooooooooo. Ljudi moji svi ovi natječaji su jad i bijeda, a plaća upravnog pravnika još bljeđa. Pitajte većinu pravnika što misle o upravnim pravnicima i sve će Vam biti jasno. A što se tiče zapošljavanja u državnoj službi uglavnom veza, zaboravite nastup, testiranje i slične fore, ljudi moji Vas se na natječaj prijavi min 100, a primaju jednoga, a papira za prikupiti za natječaj mali milion, te svaki put uvjerenje o nekažnjavanju i sl. umoran sam od upravnog prava, aide ćao

Zaboravih, bježite na Novi Zeland, u sređenu državu pa makar i ovce cuvali
Pa ako i mi, koji smo završili i pohađamo Stručni studij javne uprave, budemo kao i ljudi s pravnog fakulteta doslovno pljuvali na ovakav način po faxu i radnim mjestima u struci- time ćemo samo pogoršati stvari i staviti stvari na još nižu razinu!

Ideja je da se nešto pokrene/promjeni, da prvo počnemo cijeniti naš fax, struku, a ne da damo PRAVNICIMA oduška da nas ne cijene i stavljaju na nižu razinu... pa malo razmisliti i učiniti nešto za dobrobit svih nas koji se mučimo na ovom faxu, da bude nešto konkretno i pozitivno! za početak stav i podrška oko mišljenja o samom faxu te ljudima koji ga žele staviti na višu razinu... očito su na takav način u Splitu i uspjeli...
 

muguet

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav zajebantima šta im je N. Zeland daleko a i trese se malo tamo pa se zato boje a što se tiče da se nema para do tamo, vjeruj kompa našlo bi se i previše, jedino me obitelj i prijatelji ovdje drže, već bi odavno moja guzica vidla tu nama udaljenu ali sređenu zemlju, za razliku od ove naše korumpirane,samo se vi i dalje javljajte na ove namještene namještaje.

Koga interesira prije par godina kad sam poslao upit o broju upravnih pravnika na burzi broj je rekao 500-ak, pa si vi mislite, a danas je vjerovatno još koja stotica više, a pitajte si i kolege koji su i zaposleni dali rade u struci.

Što se mene tiče, ipak nešto znam o državnoj upravi s obzirom da sam tamo u stalnom radnom odnosu od 1999. (9-g-sss i 2-g-všs)

Nažalost, upravna struka je izumrla vrsta, ma što god Koprić i ekipa trabunjali i prodavali razno-razne floskule, uzimaju ljudima pare za školovanje, znajući da se nemaju di zaposliti (licemjerje), a na ispitu iz svih stručnih upravnih predmeta te deru s glupostima koje štrebaš na pamet i zaboraviš za dva dana,

sorry, opet skrenuh s teme.

Nema natječaja za upravne pravnike (tko su pak sad ti), ja sa všs imam 350 kn veću plaću nego sa sss. Znači da ću se negdje za 4 godine rada povratiti sa uloženom lovom, hi ha ha hi hi

Dva državna službenika sa všs i dvoje djece su socijalni natječajni slučajevi, eto toliko.

režem ja žile svaki dan na poslu, kad gledam oko sebe tu našu javnu upravu, ne puštam ja krv samo tako
U potpunosti se slažem u svemu, i još šta radiš sve ko VSS a imaš plaću bližu SSS...bar kod mene u uredu...al ja ću ga završiti ... ipak do 65. je dugooooo tko zna...
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Draga Jadra to radno mjesto zapisničarke = mora dobro znati pisati na kompjutoru, jer zapisničar na Prekršajnom sudu u Zagrebu kod glavne rasprave mora dobro znati pisati po diktatu što mu sudac diktira u toku rasprave, tj. kada je glavna rasprava pozivaju se svjedoci, odvjetnici i stranke, tako da natječaj nije dobro formuliran osim toga mora imati srednju upravnu školu, birotehničku ili ekonomsku ili s njom ravnom školom mora znati dobro pitati na kompjuteru tj. mora imati najmanje položen normativ daktilografa I-b klase i radi se na normu i jako se mora biti brz u tom poslu. To je vrlo zahtjevan i naporan posao.

Npr. Prekršajni sud u Bjelovaru - traži administrativnog referenta-sudskog zapisničara

Opis poslova:

Administrativni referent - sudski zapisničar pisanje po diktatu, prepisivanje rukopisa i drugih tekstova, obavljanje poslova zapisničara, upis dokumenata u računalni sustav i izrada jednostavnijih dokumenata te obavljanje drugih odgovarajući poslova u sudskoj referadi.

Podaci o plaći radnog mjesta:

Plaća državnog službenika čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta (propisanog Uredbom o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj službi ("Narodne novine" br. 37/01, 38/01 - ispr. 71/01, 89/01, 112/01 - ispr., 17/03, 197/03, 21/04, 25/04 - ispr., 66/05, 131/05, 11/07, 47/07 i 109/07) i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža.
Osnovica za izračun plaće iznosi 5.108,84 kn a koeficijent složenosti poslova radnog mjesta administrativni referent - sudski zapisničar određen je s 0,87.

Način testiranja kandidata:

Testiranje se sastoji od provjere znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta administrativnog referenta - sudskog zapisničara.

Provjera znanja se sastoji od pisanog dijela i intervjua s kandidatima i testiranja brzine i točnosti prijepisa teksta (strojopis), te provjera znanja rada na osobnom računalu (word).
U pismenom dijelu vršiti će se provjera znanja iz Ustava Republike Hrvatske (Narodne novine br. 41/01)
-zaokruživanjem ponuđenih odgovora na postavljena pitanja.

Intervju s kandidatima koji su zadovoljili na testiranju - razgovor komisije s kandidatima o interesu, profesionalnim ciljevima i motivaciji kandidata za rad u državnoj službi.
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma ja ni ne ispunjavam navedene uvjete jer se između ostalog traži i položen državni ispit...nego eto, mislila sam ako netko slučajno nije vidio oglas, a ispunjava uvjete, zašto se ne bi prijavio... a ja tečaj daktilografije sad mogu samo sanjati jer sam najjeftiniji našla za 3300kn (a da se upisuje u radnu knjižicu) :(
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovaj natječaj šta je izašao za volontiranje u općini Brdovec...jučer nazovem burzu da pitam šta sve treba poslat a žena mi počne okolišat da trebaju bit ovakvi i onakvi uvjeti...ja kažem pa dobro to sve ispunjavam i zanima me ...a ona opet pa morate bit u evidenciji ...ja opet pa jesam imam znači sve što je potrebno i recite mi što treba poslat...i onda kaže kao pa molbu i životopis...pa onda opet šuti da bi na kraju rekla pa znate oni već imaju nekog...a ja ni pet ni šest pa pitam kako znači to sve ide preko veze a ona se sva ustrtarila pa počela izmišljat kao pa kod koje ste vi savjetnice a kad sam joj rekla veli ona morate baš kod mene biti za taj posao..mislim koja logika?pa onda kao pa znate uzeli su nekog od tamo zbog troškova prijevoza a prije toga me pitala ime i prezime da provjeri od kud sam pa da nešto izmisli očito...tako da se ne može niti do volontiranja bez debele veze a i na burzi svi sve znaju ali i dalje se tako radi...sad bi se trebali napravit svi glupi ..pogledajte na stranici hzz taj oglas i imate odmah broj savjetnice pa probajte pitat ,traže baš upravnog pravnika,baš me zanima šta će odgovorit...mi smo svi znači budale koji se trudimo i šaljemo svaki dan sto molbi...
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Draga, ako želiš bilo koji posao, moraš si ga sama nać, jer kada ide preko burze -već nekog imaju, to je stara praksa
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto, ako je netko slučajno naišao na natječaj za tajnika/cu OŠ u Novom Zagrebu (Gustav Krklec), nek si uštedi papir za printanje molbe i životopisa...
Lijepo od gđe tajnice što mi je direktno odgovorila na pitanje, ali to su takve zbunjole tamo. Meni vele da mi treba iskustvo da bi radila, a oni ne znaju niti smuljati kak spada.

Čim sam došla pitala sam je na koliko vremena trebaju zamjenu - veli ona duža je zamjena, 6 mjeseci.
A ja na to.. da vas direktno pitam, ima li smisla ostavljati papire ili već imate nekoga - veli ona imamo, znate ono do 60 dana...
A ja si mislim ženooooo
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Eto, ako je netko slučajno naišao na natječaj za tajnika/cu OŠ u Novom Zagrebu (Gustav Krklec), nek si uštedi papir za printanje molbe i životopisa...
Lijepo od gđe tajnice što mi je direktno odgovorila na pitanje, ali to su takve zbunjole tamo. Meni vele da mi treba iskustvo da bi radila, a oni ne znaju niti smuljati kak spada.

Čim sam došla pitala sam je na koliko vremena trebaju zamjenu - veli ona duža je zamjena, 6 mjeseci.
A ja na to.. da vas direktno pitam, ima li smisla ostavljati papire ili već imate nekoga - veli ona imamo, znate ono do 60 dana...
A ja si mislim ženooooo[/QUOTE

To sam i očekivala iako sam ipak ujutro poslala molbu za svaki slučaj...evo ja sam napokon pozvana na testiranje na trgovački sud za višeg sudskog referenta-primaju samo jednog ali opet nikad se nezna... i pozvana ovaj tjedan na još jedan razgovor pa ćemo vidjeti šta će biti...:wink5:
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Eto, ako je netko slučajno naišao na natječaj za tajnika/cu OŠ u Novom Zagrebu (Gustav Krklec), nek si uštedi papir za printanje molbe i životopisa...
Lijepo od gđe tajnice što mi je direktno odgovorila na pitanje, ali to su takve zbunjole tamo. Meni vele da mi treba iskustvo da bi radila, a oni ne znaju niti smuljati kak spada.

Čim sam došla pitala sam je na koliko vremena trebaju zamjenu - veli ona duža je zamjena, 6 mjeseci.
A ja na to.. da vas direktno pitam, ima li smisla ostavljati papire ili već imate nekoga - veli ona imamo, znate ono do 60 dana...
A ja si mislim ženooooo
D*OH!
spušila cenera :sad:


mene nervira kaj kolege upravnjaci ne dijele s nama lijepe vijesti kad dobiju posao

Honda 900 nam tu nakon pol godine ovlaš spomene da je dobila posao odmah, bez veze, bez po muke

di je kolegica Križevčanka kaj mi je zbog mjesta stanovanja maznula posao, možda ju je ipak malo sram, aj dobro

a kolega/ica koji je dobio posao vježbenika u HZZO-u, gdje mene nisu niti zvali na intervju, zaš se on/ona ne javi??

uglavnom ima ljudi naše struke koji u relativno kratkom vremenu uspiju naći dobar posao BEZ VEZE, a ovdje im ni glasa čuti nije

SHAME ON YOU kaj nas puštate misliti da nam je struka šitek, a ima nade, IMA:tongue2::tongue2:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks