AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

deica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
čestitam svima koji su prošli. ja idem sutra na usmeni.
zanima me jel postoji šansa da onda i sutra samo pita ono što nam u testu nije bilo dobro ili??
jel ima kakve šanse da samo prepiše ocjenu iz testa?:)))
ne da mi se ponavljati..

e da, imam još pitanje..
muči me pitanje- ideološka motivacija i kozmopolitska demokracija??
jel ima neki sveznalac da mi odgovori na ova pitanjca...:)
a ne znam ti to da li ćete vi vući pitanja sutra,ja sam se iskreno danas iznenadila kad nam nije ponudio pitanja već nas je asistent uglavno pitao i postavio pitanja...
 

Željkica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja mislim da mu samo trebaš reći prije pisanja ispita da si razlika i onda će ti,ili dati drugačiji test ili ćeš pisati ovaj,ali će on već skužiti na koja pitanja nisu kao trebala odgovotriti..tako sam ja nešto čula, više ne znam koja je točno opcija bila..
Kaj to znači da dobiješ manje pitanja, ista pitanja-drugačije boduju ili kaj?
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kaj to znači da dobiješ manje pitanja, ista pitanja-drugačije boduju ili kaj?
neznam ti točno proceduru, samo znam da mu trebaš reći na početku da si upisala razliku. nemoj se puno opterećivati time:wink5:
 

anita pi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eto, samo javljam da sam i ja prošla jučer na ispitu. Materija je zamorna za učenje, ima prepuno podataka za pamćenje, ali je zato profesor super, jedan od najugodnijih ispitivača! Sretno svima na idućem roku.
 

helsing

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozz svima..jel mi može itko reći najčešća pitanja koja dolaze u testu i na usmenom,skužili ste nisam još prošao zapravo nisam još ni izlazio..ljudi pomozite!!!hvala
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozz svima..jel mi može itko reći najčešća pitanja koja dolaze u testu i na usmenom,skužili ste nisam još prošao zapravo nisam još ni izlazio..ljudi pomozite!!!hvala
pa imaš sva pitanja tu.."samo" prolistaj sve stranice:wink5:

ja sam ih bila sebi vadila.ali tek nakon što sam jednom prošla cijelo gradivo..čisto da se orijentiram na bitnije i da shvatim kakav je koncept pitanja.. tek sam onda dobila ideju kako da si napišem skriptu.

i nije ti baš pametno učiti tako napamet zbrda zdola samo po pitanjima..radije prođi gradivo jer neke stvari nema smisla učiti dok ne naučiš neke druge..

najviše se koncentriraj na 7. i 8. poglavlje jer eseji često budu iz tih dijelova,a oni nose najveći broj bodova.
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo dok sam ja bila na usmenom, sve cure su imale pitanje po jednu političku misao, npr. od Milla, Hobbesa, a na pismenom zna biti svašta. Na usmenom sam imala Millovu misao,nacionalizam (ideologije su također bitne), civilna kultura.

Istina, nije dobro učit zbrda zdola po pitanjima, važno je u svakom poglavlju povezati pojmove
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
... dal bi mi netko mogao odgovoriti na pitanje .. nabroji elemente države ..
plizzzz .. pozz
=)
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može netko reć ako idem 4-eti put na ispit iz politologije, znači na komisiju, moram kupit neki papir u knjižari i to uz prijavnicu dat kad prijavljujem ispit u referadi ili...
 

smotankusha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može netko reć ako idem 4-eti put na ispit iz politologije, znači na komisiju, moram kupit neki papir u knjižari i to uz prijavnicu dat kad prijavljujem ispit u referadi ili...
da, kupuješ prijavnicu + papire za komisijski ispit! to popuniš i sve zajedno predaš kod naših dragih nam teta u referadicu.
 

Petra Pave

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej a koje su to postmaterijalističke i materijalističke stvari?i ak zna neko odg.na pitanje kojem pravcu pripada poliarhija?hvala ;)
 

Dane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej a koje su to postmaterijalističke i materijalističke stvari?i ak zna neko odg.na pitanje kojem pravcu pripada poliarhija?hvala ;)
"Ronald Inglehart značajnu je pozornost posvetio kulturnoj promjeni. Razlikovao je materijalističke i postmaterijalističke vrijednosti. Tvrdi da mlađe generacije u razvijenim zemljama teže prema postmaterijalističkim vrijednostima (pripadanje, identitet, poštovanje, samoostvarenje), za razliku od starije generacije koja je ostala zaokupljena materijalističkim vrijednostima. Sve veći broj mladih više brine o kvaliteti života nego o uvećanju bogatstva. Usvajanje postmaterijalističkih vrijednosti kod mlađe generacije u razvijenim društvima rezultat su ekonomskog rasta i širenja obilja u poslijeratnom razdoblju".
Poliarhija pripada pluralističkom pravcu.
 

Nela24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanma me dali se u esejima treba puno pisat ili sam par rečenica, jel se stigne u pola sata napisat ispit?
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanma me dali se u esejima treba puno pisat ili sam par rečenica, jel se stigne u pola sata napisat ispit?
pa može ti par rečenica bit dovoljno, no ne ono rečenice tipa od tri - četiri riječi, nego ipak malo duže, a narafvno ovisi i kaj si napisala u tih par rečenica. ako znaš pol sata ti je i više nego dovoljno za ispit
 

Maja666

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
heloou..

dakle da i ja sudjelujem malo
Pitanja su bila
Tehnoloski determinizam, obiljezja biheviorizma, o kojoj teoriji pise Kate Millet, cimbenici interesnih grupa, koja vrsta pokreta se razvio nakon industrijske revolucije / ovo je sve bilo nadopuna
Eseji / razlika izmedju civilne i participacijske kulture, Vrstizam, *nesto sto se ne mogu sjetiti)
zaokruziti / u kojim drzavama je bilo ispitivanje za djelo Civilna kultura, gdje se pojavljuje pojam umjece propagande, tko zagovara minimalnu ulogu drzave, tko je pisao o pozitivnoj slobodi..
ako se netko jos sjeti slobodno neka nadopise..

Sretno svima!!
 

Sara1987

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
heloou..

dakle da i ja sudjelujem malo
Pitanja su bila
Tehnoloski determinizam, obiljezja biheviorizma, o kojoj teoriji pise Kate Millet, cimbenici interesnih grupa, koja vrsta pokreta se razvio nakon industrijske revolucije / ovo je sve bilo nadopuna
Eseji / razlika izmedju civilne i participacijske kulture, Vrstizam, *nesto sto se ne mogu sjetiti)
zaokruziti / u kojim drzavama je bilo ispitivanje za djelo Civilna kultura, gdje se pojavljuje pojam umjece propagande, tko zagovara minimalnu ulogu drzave, tko je pisao o pozitivnoj slobodi..
ako se netko jos sjeti slobodno neka nadopise..

Sretno svima!!
eseji u mojoj grupi su bili : kozmopolitka demokracija, duvergova zakon i razlika između hobbsova i lockova prirodnog stanja... na dopunjavanje su bili: staleži po platonu, tipovi izbornog sustava, funkcije stranka...i dalje se ne sjećam više
 

Sara1987

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može tko odgovorit koji su rascjepi nastali nakon francuske revolucije
Društveni rascjep nalazi se u 2 važna povijesna procesa, a to su izgradnja nacije( nacionalna revolucija) i industrijalizacija (industrijska revolucija). Porces izgradnje nacije donosi 2 vrste konflikta vezanih za nastanje središnjih elita da preuzmu nadzor nad danim područjem stvaranjem standardiziranih normi i zajedničkog pravnog okvira, a to su:
1) sraz s otprije postojećim religijskim oblicima autoriteta u pitanjima poput obrazovanja i slično
2) konflikt s perifernim zajednicama koje se mogu opirati centralizirajućim tendencijama državne elite.
Tijekom industrijalizacije, konflikti nastaju između građanskih klasa i koncentriranih urbaniziranih radničkih klasa.

to je to :))))

kad je usmeni?
bit će u utorak poslije 1...sve će ti pisati na oglasnoj ploči u ponedjeljak :)))
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks