AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

Shinzo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
JEDAN OD GLUPLJIH ISPITA...POGOTOVO PITANJA NA ZAOKRUŽIVANJE...KATASTROFA ŠTA SU STAVILI!!!:confused2:
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
:sos:

jel mi može netko reći di je u knjizi zatvorenikova dilema , ja nemrem nigdje naći :scared:. ili barem u kojem je poglavlju

:sos:

hvala!
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da vas pitam, znam da već ima na forumu, al eto ak se nekom da nek odgovori

imam usmeni kod prof. Čepe

pa jel mi možete reć što najčešće pita i kak je na usmenom?

PUNO HVALA !!!
 

zadar73

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo pložih upravo ovaj predmet kod Čepe,svo troje smo prošli,ispitivač je više nego korektan.Bila su ova pitanja: politička kultura i civilna,konzervatizam,Berlin (o čemu je pisao i objasniti),participacija,socijalizacija,Thomas Hobbes i još neka ali se ne sjećam.Uglavnom sva ona pitanja koja su tu na forumu.
 

Maliko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja prošao kod Ravlica, od tipa 10 ljudi palo je 2, čovjek je ok, kao što već piše na forumu.

Neka od pitanja:

sve o državi, neopluralizam, teorija društvenog ugovora, politička socijalizacija, masovni mediji, radikalni feminizam, o prirodnim pravima...
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prošla kod čepe danas, čovjek je super :laughing:
kad nekaj pita treba pričat sve kaj se zna, i mislim da kad student stane i onda on još malo šuti, treba još nekaj reć. da sam rekla danas više, mislim da bi dobila višu ocjenu. al sam se sjetila kasnije u tramvaju

i ak netko nezna, onda izvlači od njega. brijem da su svi danas kod njega prošli

. uglavom, netreba mi više knjiga ni skripta, pa ak neko želi, može mi poslat pm. poklanjam
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako neko možda zna odgovore na ova pitanja. Velika hvala. :D

1. Konzervatizam i njegove odlike?
2. Tko zagovara slobodno tržište i jaku državnu intervenciju?
3. Koje su odlike novog liberalizma?
4. Glavno načelo liberalizma i temelji liberalizma
5. Kojem pravcu pripada Bentham?
6. Kojem pravcu pripada minimalna država?
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako neko možda zna odgovore na ova pitanja. Velika hvala. :D

1. Konzervatizam i njegove odlike?
2. Tko zagovara slobodno tržište i jaku državnu intervenciju?
3. Koje su odlike novog liberalizma?
4. Glavno načelo liberalizma i temelji liberalizma
5. Kojem pravcu pripada Bentham?
6. Kojem pravcu pripada minimalna država?
1. Odlike konzervatizma: Temelji se na ideji tradicije ( prošlost stvara sadašnjost) ,poštivanju autoriteta (mora postojati hijerarhija u državi jer se ljudi prepuštaju niskim strastima i emocijama), ulozi religije ( koja ulijeva strahopoštovanje i pokazuje ljudima da su nesavršeni), vlasništvu koje poštuje kao produžetak ljudske osobe i na domoljublju.

2. Novi liberalizam

3. -
4. Glavno načelo- Sloboda i razvitak pojedinca, a od klasično- tržište kao jamac slobode i jednakosti
Temelji- kraj feudalizma i autoriteta crkve, reformacija i razvoj slobodnog tržišta.

5.liberalizam, utilitarizam, težnja sreći uz što manje boli

6.neoliberalizam, nova desnica, začetnik Nozick


PREDLAŽEM VAM SVIMA KOJI UČITE DA UČITE I PO ONOJ SKRIPTI KOJA SE SPOMINJE KAO NAJBOLJA, I PO ONOJ SKRIPTI PITANJA I ODGOVORI- ŠALABAHTER, KAO PITANJA KOJI SU SKUPILI STUDENTI OD SVIH ISPITNIH ROKOVA OD 2002. DO 2009. neznam di sam skinula tu skriptu, al probajte naći, ima 7 strana (!!!) i tu su vam stvarno sva pitanja i uz pomoć nje se prolazi pismeni, ima o scvakom pitanju dvije tri najbitnije rečenicu i uz pročitanu onu najbolju skriptu par puta, prolazite taj ispit !:tongue2:

iz tog ŠALABAHTERA skripte sam vam sad i odgovorila na ova pitanja.:laughing:
 

karosa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bok!
nikako da nađem i sročim odgovor na esej "Politička participacija EU" ?
hvala!
 

mato.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi,ja sam počela po knjizi učit i radit svoju skriptu ali neću stići,pa me zanima koja je najbolja skripta po vašem mišljenju!!!
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hej ljudi,ja sam počela po knjizi učit i radit svoju skriptu ali neću stići,pa me zanima koja je najbolja skripta po vašem mišljenju!!!
Pa imaš onu hvaljenu skriptu od 50 stranica ;) ali bolje ti je učit po skripti dobiješ na vremena i isto ti je :D

Ako neko možda zna odgovore na ova pitanja. Velika hvala :D

1. Tipovi države ?
2. Željezni zakon oligarhije i tko govori o tome ?
3. Tko je rekao da ono što stranaka dobije u potpori i organizaciji često gub u politikama i programima.
4. Kakav je hrvatski izborni sustav ?
5. Tripartizam i njegovi elementi ?
6. Korporativizam i njegova obilježja ?
 

karosa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1. mislim da treba nabrojiti fašistička, komunistička...
2.Michels
3. Blondel
4.Većinski
5.sindikat-vlada-poslodavci
6.grupe najvažnije za raumijevanje funkcioniranja politike i političkih procesa, one rade zajednički, a vlada odlučuje koje će grupe konzultirati i što će biti ciljevi javne politike
ako je nešto krivo ispravite
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas ako neko možda zna odgovore na ova pitanja. Velika hvala :D

1. Model rascjepa ?
2. Subktivistička ili interpretivna sociologija ?
3. Glavne ideje Hobbsa ?
4. Definicija korisnosti ?
5. Argumenti minimalne države ?
6. Za koga se veže pojam društvenog ugovora, objasni ?
 

pocahontas

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
objasni koncept minimlane države, teorija j.lockea, radikalni feminizam,to su od esejskih pitanja, od ostalih na zaokruživanje: tko kaže da jedino država ima pravo na primjenu sile, koji je cilj političkog islama...

djelo hobbesa, u koju analizu spada marksizam, za što je bitan Ingelhart, što je politički socijalnizam, što je vrstizam...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks