AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno pravo

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je strava, nikad ne znaš koliko treba napisati za prolaz! Ja sam 1. put izašla samo da vidim kako izgleda ispit! Drugi puta sam naučila i napisala pune četiri strane i nije bilo dosta! Treći put sam napisala jedva dvije stranice i prošla! Još nisam čula da je netko prošao iz prve ili druge! Uglavnom, dobiješ šest pitanja i piši! Ako prođeš pismeni ideš na usmeni Dok sam ja polagala nikog nije rušio na usmenom, ali sada sam čula da ruši i na usmenom! Sretno! ! !:luxhello:
 

Floresita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit je strava, nikad ne znaš koliko treba napisati za prolaz! Ja sam 1. put izašla samo da vidim kako izgleda ispit! Drugi puta sam naučila i napisala pune četiri strane i nije bilo dosta! Treći put sam napisala jedva dvije stranice i prošla! Još nisam čula da je netko prošao iz prve ili druge! Uglavnom, dobiješ šest pitanja i piši! Ako prođeš pismeni ideš na usmeni Dok sam ja polagala nikog nije rušio na usmenom, ali sada sam čula da ruši i na usmenom! Sretno! ! !:luxhello:
Ispit nije strava, nego jednostavno treba naučiti i pisati ono sto se točno traži! Dakle, nije bitno koliko napišeš, već što pišeš! Ako pišeš okolo i svojim riječima, naravno da ti neće priznati! I btw, ima dosta ljudi koji su prošli od prve, tako da nije potrebno plašiti ljude! Pitanja su obično naslovi ili objasniti neku podjelu! Dakle, nešto o čemu se baš ima za pisati, nisu baš neka cjepidlačenja! Moja preporuka je da učite samo iz knjige, i to ono najvažnije! Koliko ja znam, tko god je učio iz knjige prošao je! Skripte su prešture!
 

taychy6

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko dugo otprilike treba da se nauči za prolaz? Da računam u tjednima ili mjesecima? :laughing:
 

anđelka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko dugo otprilike treba da se nauči za prolaz? Da računam u tjednima ili mjesecima? :laughing:
Ja sam učila tri tjedna, od toga tjedan dana non-stop, došla na pismeni (koji zapravo uopće nije tako strašan kako kažu) i nisam znala samo jedno pitanje :crying2:
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko se mora čekati do usmenog, jel odmah drugi dan ili se čeka? I gdje se obično polaže upravno?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko se mora čekati do usmenog, jel odmah drugi dan ili se čeka? I gdje se obično polaže upravno?
Usmeni nekad znaju biti isti dan, a nekad ne, nema nekog pravila!
Pismeni je kod nas na faksu, a usmeni je u Ćirilometodskoj 4 na Gornjem gradu!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li se na ispitu može odustati kad se vide pitanja ?
Koliko po prilici treba napisati da se dobije koji bod na pitanju ?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko po prilici treba napisati da se dobije koji bod na pitanju ?
Svako pitanje boduje se s 5 bodova, dakle ukupno 30 bodova, no 14 bodova je dovoljno da te pusti na usmeni!
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel se može uzeti dvojka bez odgovaranja? Jel ova skripta sa foruma dovoljna za prolaz? Hvala unaprijed!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel se može uzeti dvojka bez odgovaranja? Jel ova skripta sa foruma dovoljna za prolaz? Hvala unaprijed!
Ne možeš uzeti 2 bez odgovaranja, tj. moraš na usmeni! Skripta s foruma je dovoljna za prolaz! :wink:
 

ivana_sk

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel se može uzeti dvojka bez odgovaranja? Jel ova skripta sa foruma dovoljna za prolaz? Hvala unaprijed!
Traže točno od riječi do riječi pa treba sve napamet naučiti, ali doslovno!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel se može uzeti dvojka bez odgovaranja? Jel ova skripta sa foruma dovoljna za prolaz? Hvala unaprijed!
Na usmenom prof. Šikić ne postavlja teška pitanja i ne ide u detalje! Pitanja su bila tipa što je diskrecijska ocjena, izvlaštenje, individualni i generalni akti i pita samo ono najosnovnije! Jedan je od najugodnijih ispitivača :happy:

Dosta je skripta, super je sastavljena! Ja sam učila po knjizi, jer nisam imala skriptu, ali kad sam ju dobila skužila sam da nema potrebe učiti po knjizi i gubiti dragocjeno vrijeme! Sretno svima s učenjem...:cool:
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći dal treba učit 13.poglavlje iz knjige (Poslovi državne uprave), to fali u skripti, a navodi se u ispitnoj literaturi. Hvala unaprijed!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko reći dal treba učit 13.poglavlje iz knjige (Poslovi državne uprave), to fali u skripti, a navodi se u ispitnoj literaturi. Hvala unaprijed!
Pa trebalo bi učiti i to poglavlje, ali većinom ga nema u ispitu! Zna se s vremena na vrijeme pojavit koje pitanje iz tog poglavlja, ali ja sam ga samo pročitala, tek da znam o čemu se radi!
 

MARIJAB

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Oglasna ploča - datumi i vrijeme prijava, te polaganja ispita

Ljudi kakav je usmeni kod Šikića?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks