AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

florencia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poštovanje kolege i kolegice. Na ovom faksu sam sto godina, nisam dugo aktivna, i sad sam se ulovila u koštac sa rješavanjem nekih ispita koji su mi ostali. Izvandredni sam student, i zanima me kako ide procedura sa kolokvijima za izvanredne studente? moram li se negdje posebno javiti? ili ih mogu prijaviti putem studomata? konkretno me zanima financiranje javne uprave? Hvala vam.
 

Plavuša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poštovanje kolege i kolegice. Na ovom faksu sam sto godina, nisam dugo aktivna, i sad sam se ulovila u koštac sa rješavanjem nekih ispita koji su mi ostali. Izvandredni sam student, i zanima me kako ide procedura sa kolokvijima za izvanredne studente? moram li se negdje posebno javiti? ili ih mogu prijaviti putem studomata? konkretno me zanima financiranje javne uprave? Hvala vam.
sto se tice financiranja kolokvija vise nema koji su prosli idu jos na usmeni dio odgovarat samo ono navedeno za treci kolovij ili dio koji nisu polozili prvi ili drugi kolokvij.. ukoliko nis nisu polozili preko kolokvija odgovaraju cjelokupno gradivo najbolje ti je ucit prek novih skripta u skriptarnici... prijavljivanje za financiranje nije bilo ngdje .. dok recimo se soc preko posebnog link kad stave prijavi.. inace preko studomata idu samo ispiti cak vise za komisijske ispite netreba nista dodatno kopirat samo standard prijavit preko studomata..
 

looka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sto ako npr. prodjemo oba pismena kolokvija i onda padnemo na trecem usmenom? da li nam se cuvaju i dalje kolokviji ili na sljedecem roku moramo odgovarati cijelo gradivo?
 

kanmaja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam molbu.
Ja upisujem javnu upravu ove godine izvanredno, molim vas tko ima knjige iz svih predmeta za prvu godinu da mi se javi, ako bi bio voljan naći se samnom da iskopiram knjige. Ili ako netko zna gdje bih mogla nabaviti polovne knjige. Hvala
Kontakt: [email protected]
 

samotoni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam molbu.
Ja upisujem javnu upravu ove godine izvanredno, molim vas tko ima knjige iz svih predmeta za prvu godinu da mi se javi, ako bi bio voljan naći se samnom da iskopiram knjige. Ili ako netko zna gdje bih mogla nabaviti polovne knjige. Hvala
Kontakt: [email protected]
imam ti ja par knjiga :) za par predmeta
 

theprevara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sto ako npr. prodjemo oba pismena kolokvija i onda padnemo na trecem usmenom? da li nam se cuvaju i dalje kolokviji ili na sljedecem roku moramo odgovarati cijelo gradivo?
kolokviji se cuvaju do kraja akademske godine
 

Aravel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
potpisi su u isto vrijeme kad i kolokvij samo sto prije kolokvija pita dali je netko dosao po potpis a nece pisati kolokvij
 

Anna5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,evo današnjih pitanja s 2.kolokvija iz financiranja: esejska- 1.Što je kumulativni učinak i u kojem porezu je prisutan? 2. Na koji način se pokušava riješiti kriza socijalnog osiguranja? 3. Objasniti puno izuzimanje. 4. Objasni osnovna obilježja žalbe. 5. Objasni metodu oporezivanja koja se koristi u suvremenim poreznim sustavima. 6. Objasniti realni i nominalni porez na nekretnine. Na zaokruživanje: načelo ovršnog postupka-načelo prekomjernosti,kako završava porezni nadzor-zapisnikom,snagu ovršne isprave ima-rješenje o utvrđivanju poreza,prometom nekretnina smatra se-svako stjecanje vlasništva nad nekretninama.
 

karlamatus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas dal mi moze netko dat odgovore na ova pitanja: odgovaram u ponedjeljak pa mi hitno trebaju a nisam ih uspjela pronac u skripti

Sto je kumulativni ucinak i u kojem porezu je pristuan?
Metoda izuzimanja i Puno izuzimanje
Metoda OPOREZIVANJA PDV-a u suvremenim poreznim sustavima
Realni i nominalni porez na nekretnine
Pretporez
Načelo prethodnog odobrenja
Pravni temelj ovrhe
Podjela javnih rashoda na osobne i materijalne
Primici i izdaci kod imovine

Hvala puno unaprijed;)
 

Anna5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1.Bruto svefazni porez na promet
Bruto svefazni porez na promet je oblik oporezivanja prometa kod kojeg se porez plaća u svim fazama proizvodnoprometnog lanca, od proizvođača do krajnjeg potrošača, s tim da iznos plaćenog poreza u jednoj fazi ulazi u poreznu osnovicu naredne faze. Nema instituta odbijanja plaćenog poreza = porezni teret se povećava s povećanjem broja oporezovanih faza prometnog ciklusa = kumulativni učinak = plaćanje poreza na porez.
- veličina apsolutnog iznosa poreza ovisi o visini porezne stope, veličini porezne osnovice i broju prometnih faza kroz koje je prošao pojedini proizvod
Kumulativni učinak u širem smislu – porezno opterećenje je veće što je više proizvodnoprometnih faza od proizvođača do krajnjeg potrošača.
Kumulativni učinak u užem smislu – plaćeni porez na promet u jednoj fazi oporezivanog prometa ulazi u cijenu proizvoda, a time i u poreznu osnovicu naredne faze prometnog ciklusa.
Kumulativni učinak se nastoji ublažiti/eliminirati smanjenjem proizvodnoprometnih faza od proizvođača do krajnjeg potrošača što dovodi do vertikalne koncentracije.ď Načini rješavanja problema međunarodnog dvostrukog oporezivanja

o Metoda izuzimanja (exemption method)
Metoda izuzimanja je oslobođenje od oporezivanja u tuzemstvu dohotka ili dobiti koje fiskalni rezidenti ostvare u inozemstvu.
Ona ima za cilj ima spriječiti formalni nastanak dvostrukog oporezivanja, sprječavanjem nastanka tuzemne porezne obveze glede inozemnog dohotka/dobiti, a usmjerena je na tuzemnu poreznu osnovicu, tj. na isključenje iz tuzemne porezne osnovice inozemnih dohodaka/dobiti.
2.Teorija je poznaje u dvije varijante;
a) puno izuzimanje – potpuno oslobođenje od oporezivanja u tuzemstvu inozemnih dohodaka i dobiti.
b) izuzimanje s progresijom – inozemni dohodak se ne oporezuje u tuzemstvu, ali se uzima u obzir prilikom oporezivanja tuzemnog dohotka, tuzemnom dohotku se pribraja inozemni dohodak, ali samo sa svrhom uvećanja tuzemnog dohotka radi oporezivanja s višim stopama progresivne porezne tarife. U pravilu se primjenjuje ova metoda.
3. to ti je indirektna metoda ili tzk.metoda računa,potraži to u novoj knjizi o PDV-u
4. Izvor oporezivanja
Imovinske je poreze s obzirom na izvor oporezivanja moguće podijeliti na:
a) nominalni porez na imovinu – (porez na imovinu) – imovina služi samo kao predmet oporezivanja, visina poreza određuje se ovisno o vrijednosti porezne osnovice (imovine) dok se porezna obveza podmiruje u novcu dobivenom od prihoda od imovine ili dohotka.
b) realni porez na imovinu – (porez iz imovine) – imovina služi kao predmet oporezivanja i kao porezni izvor, tj. imovinski porez se plaća iz same imovine na način da porezni obveznik odvaja dio svoje imovine na ime podmirenja porezne obveze.
5. to ti je isto u novoj knjizi od PDV-a
6.
7. Ovršna i vjerodostojna isprava su pravni temelj ovrhe
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks