AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel ima tko pitanja od prof lugaric??ne mogu nigdje naci tocno njena pitanja koja se pojavljuju na ispitu...
sumnjam da se ne mogu naći njena pitanja tu na forumu, prošvrljaj malo pa ćeš vidjeti da se pojavljuju njena pitanja u nekih 10-ak pa i više postova. skupi sva pitanja na hrpu i eto ga...:happy:
 

marty1711

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej kolegiči evo da malo podjelim s vama dojmove s današnjeg ispita kod Lugaričke... Vidim svi su nešto škrti na rječima opčenito s ovog roka :)) (bez zamjerke)

Za početak o samoj profki... Jako je ugodan ispitivač, atmosfera stvarno opuštena, ne traži da znaš sve, dugo čeka na odgovor i pomaže ali isto tako jaaaako dugo pita. Pa pitala me sigurno 15 -ak pitanja al se nemogu sad svega sjetit. Ugl. rekla mi je da me tolko dugo ispituje jer pokušava izvući trojčicu :) al mi je ipak za dlaku izmakla (fakat mojom krivnjom , zablokirala sam na tak banalno pitanje).

Ugl. pitala me: ovrha (tj. preformulira ti pitanje tako da ti moraš odgovoriti da je to ovrha :)) postupci u vezi s ovrhom, obustava ovrhe, pretpostavke za provođenje ovrhe, objekt ovrhe,pravna osnova ovrhe, što je ovršna isprava, što je vjerodostojna isprava, načini pljenidbe, karakteristike poreza, predmet oporezivanja, vlastita potrošnja, zašto se oporezuje vlastita potrošnja, pretporez, pretpostavke za odbitak pretporeza, i dvije glavne podjele proračunskog prava di sam ja BISERKA šutjela ko mula a znam to ko vodu pit i zbog toga nisam dobila 3.

Aliiii labud je u indeksu i samim time ja završila NAAAAPOKON 1. godinicu.
Svima koji imate još ovdje ispita za rješavati želim vam puno, puno sreće, nemojte odustajat nikad i nemojte se obeshrabrivat. Ja sam jako jako lijena za učenje :)) ali eto, sve se može kad se hoče !!!
Nadam se da sam malo pomogla... eto toliko od mene !! SRETNO i vidimo se na DRUGOJ !!
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej, evo da i ja podjelim svoje iskustvo s ovoga roka.. bila sam kod profesora mijatovića... :_) za njega samo riječi hvale.. profesor je stvarno predobar, ako znaš reći dvije smislene rečenice prekida te.. :) kaže da ga ljuti što svi mi znamo da on ima svoja pitanja, i onda dođemo vidjeti kako izgleda ispit, umjesto da naučimo tih par stranica i prođemo... u pozadini svira umirujuća glazba, on je cijelo vrijeme nasmiješen.. :) on me pitao dva pitanja, i onda me kolega koji je odgovarao zajedno samnom pitao jedno pitanje :) dobila sam 4... kolega također, dvije kolegice su pale, ali one su zablokirale i jednostavno im nije mogao dati dva.. :( ugl, najbitnije je odgovoriti na prvo pitanje :)

Pitanja : sudske pristojbe, prirez, kontrola drž,proračuna, kada fiz osoba plaća PDOB. predmet oporezivanja kod PDV-A, osnovica pdv-a...drugi dohodak, stopa dr.dohodka...
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
p.s. što se literature tiče jer mi imamo cijelu knjigu ko i pravnici ili ?

hvala puuuno :tongue2:
ne, barem ne oni koji ne žele dobiti veću osijenu. mi samo moramo neke dijelove iz knjige, posebno iz knjige "financijsko pravo...", dok su njima obvezna sva poglavlja iz knjige. i još uz to, imaju neke dodatne zakone za naučit, a mi e moramo, naravno osim onih zakona o p. na dobit i dohodak.:wink5:

1. B. JELČIĆ, O. LONČARIĆ-HORVAT, J. ŠIMOVIĆ, H. ARBUTINA, N. MIJATOVIĆ: Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008.

(II. JAVNI PRIHODI: Uvod, Podjela javnih (državnih) prihoda, Pojam poreza (str. 49.-93.), Podjela poreza, Porezna terminologija, Porezni obveznik, Porezna snaga (sposobnost, kapacitet), Porezna osnovica, Porezne stope (porezna tarifa), Porezne stope u praksi, Granice poreznog opterećenja, Načela oporezivanja, Ciljevi oporezivanja, Otpor plaćanju poreza, Izbjegavanje plaćanja poreza (porezna evazija), Mjere protiv plaćanja poreza, Prevaljivanje poreza, Učinci oporezivanja, Utjecaj inflacije na oporezivanje, Porezna tehnika, Zaštita prava poreznih obveznika, Porezna uprava (str. 102.-247..), Opća zajednička pitanja oporezivanja dohotka i dobiti, Porez na dohodak, Porez na dobit (završno s 32.3.1. Načelo oporezivanja neto dobiti) (str. 281. – 347..), , Porez na promet (završno s 33.5.14. Porezna oslobođenja (str. 367. – 422..), Državni fiskalni monopol, Imovinski porezi, Doprinos za socijalno osiguranje, , Višestruko oporezivanje i njegove vrste, Carine (str. 444. – 515.), Doprinosi, Samooporezivanje, Pristojbe (takse), Ostali javni (državni prihodi) (str. 558.- 573.); V. JAVNI RASHODI: Državni proračun (budžet) (str. 698-731.).

2. B. JELČIĆ, O. LONČARIĆ-HORVAT, J. ŠIMOVIĆ. H. ARBUTINA, N. MIJATOVIĆ:
Hrvatski fiskalni sustav – financijsko pravo, posebni dio, 4. izdanje, Narodne novine, Zagreb, 2004. (ne treba učiti od str. 8. do 29. (prirez treba!!!) i od str. 31. do 40. -porez na dohodak i porez na dobit uče se po Zakonima).

3. Zakon o porezu na dohodak (Narodne novine, br. 177/04.) i Zakon o porezu na dobit (Narodne novine, br. 177/04.).

DOPUNSKA ISPITNA LITERATURA (za bolju ocjenu!!!) : Preostali dijelovi navedenih izvora u obveznoj ispitnoj literaturi.
 

pegaz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok!

Molim pomoć!

Kolika je vjerojatnost,ako na prijavnicu napišeš prezime profesora ,da zaista kod njega i odgovaraš?

Hvala!
 

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala :) i nju znači, moramo cijelu znat' ?

taman ! :angry:
službeno da, ali u principu ne treba carine i banke, a ja sam preskočila i javni dug :) kad dođe raspored prouči pitanja od profesora kod kojeg si
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala :) i nju znači, moramo cijelu znat' ?

taman ! :angry:
piše ti u prethodnim postovima što treba učiti iz te knjige, malo prolistat.

2. B. JELČIĆ, O. LONČARIĆ-HORVAT, J. ŠIMOVIĆ. H. ARBUTINA, N. MIJATOVIĆ:
Hrvatski fiskalni sustav – financijsko pravo, posebni dio, 4. izdanje, Narodne novine, Zagreb, 2004. (ne treba učiti od str. 8. do 29. (prirez treba!!!) i od str. 31. do 40. -porez na dohodak i porez na dobit uče se po Zakonima).

glede carina i banka, kak je prethodno kolegica napisala...carine i banke ne pita prof. Mijatović, tak je on naglasio, a ostali te to mogu pitati, a i ne moraju. :wink5:
 

sakica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hm..hvala na odgovoru :happy:

Da li se meni čini ili je ona skripta od 127 str previše štura?
:confused2:

Ima netko bolji prijedlog za skriptu ?:cool:
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam ozbiljna :( :( :(

Ne vjerujem da bi u 10 dana stigla naučit 2 x knjige :(
:( a onda uči ovo osnovno po skripti toj od 120 (kolko već str) pa kad saznaš kod koga si ponavljaj po pitanjima...ovaj rok ti ispituju arbutina,mijatović i lugarić...ako budeš kod lugarićke...hm..ona ti jako pita u detalje tako da je kod nje presudna knjiga nažalost...al ako budeš kod ovo dvoje uči samo po skripti ,kod arbutine si skineš njegovu skriptu a kod mijatovića-on ti pita samo po svojim pitanjima tu...nema puno..sretnoooo :)
 

5ra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi neko moze rec di se na pravokutniku nalazi ta skritpa od 200tinjak stranica, jer ja sam samo nasla pitanja od prof.lugaric, jel mi neko moze dat link?? hvala
 

Kocka13

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok svima, iz čega je najbolje učiti financijsko .. jel bolje da se radi neka svoja skripta ili da se uči po ovoj od 125 stranica sa foruma??? ajde ljudi pomagajte :D
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel mi neko moze link poslati skrpite koja treba za odgovaranje prof.mijatovica
nema skripte sao pitanja evo ih :)

prirez,načela po wagneru i financijski plan
Mijatović je rekao da on ne pita carine i banke

Po mišljenju svih možda najbolji profesor jer je ipak kod njega najveća prolaznost. Ima svoja pitanja i samo njih vrti, ništa sa strane. Pitanja su konkretna, kratki odgovori se traže, znaš-ne znaš. Pita malo pitanja i odgovaranje traje vrlo kratko.
karakteristike poreza, prevaljivanje poreza, naČela oporezivanja po wagneru, pdv-3 osloboĐenja od pdv-a, financijski plan, prirez, mirovinski stupovi u rh


Pita konkretna pitanja na koja očekuje konkretne odgovore, nema okolišanja, znaš-ne znaš. Ispit traje svega par minuta i više manje je ugodna atmosfera.

ne pita carine i banke
Važno proračun i pdv

Javni prihodi, porezi, porezna terminologija
Porezne stope, načela oporezivanja
Ciljevi oporezivanja, načela ugodnosti plaćanja poreza
Porezna utaja, prevaljivanje poreza
Porez na promet-obilježja,podjela
Obilježja PDV-a – prednosti stope vrste
Porezni obveznik, trošarine, doprinosi
Proračun, funkcije državnog proračuna-vrste
Proračunsko pravo, načela proračuna, kontrola proračuna
Financijski plan, subvencije, dotacije
Mirovinsko osiguranje u hrvatskoj. Stupovi
Kumulativni učinak-kako se izbjegava i kod kojeg poreza se javlja
Povrat u prijašnje stanje
Indirektna i direktna progresija
Bađanja kod pdv-a, metoda izračuna pdv-a
Kako se oporezuje drugi dohodak
Proračunske rezerve, financijski plan, porezna utaja
Nulta stopa pdv-a,oslobađanja od pdv-a
Prirez-kad kupuješ prvi stan el postoje oslobođenja
Ovrha na porkretninama i nekretninama
Kakakteristike poreza, dohodak od samostalnog rada
Kontrola proračuna
Porezna evazija
Bočno prevaljivanje poreza
Isporuka dobarai usluuga u tuzemstvu
Minimalna porezna osnovica dv-a
Porezno savjetništvo
Proračunska dvanaestina-proračunska načela
Kriza socijalnog sustava

drugi dohodak
ovrha nad pokretninama
sustav mirovinskog osiguranja, drugi dohodak i kako se oporezuje,
regresivni učinak
vrste državnih proračuna
načelo oporezivanja po Wagneru
najvažniji proračun,pdv,prirez – mijatoviću..
tko inicira donošenje proračuna? inicira ga Vlada, točnije Ministarstvo financija (kojke je naravno, unutar Vlade), a potvrđuje ga, odnosno donosi H.Sabor
Predmeti PDV-a?
Vlastita potrošnja?
Indirektna metoda PDV-a?
Direktn raščlanjena progresija?
Stopa poreza na dohodak?
Kakva je stopa kod nas?
Porez po odbitku?
Paušalno oporezivanje?
Važno proračun i pdv
Javni prihodi, porezi, porezna terminologija
Porezne stope, načela oporezivanja
Ciljevi oporezivanja, načela ugodnosti plaćanja poreza
Porezna utaja, prevaljivanje poreza
Porez na promet-obilježja,podjela
Obilježja PDV-a – prednosti stope vrste
Porezni obveznik, trošarine, doprinosi
Proračun, funkcije državnog proračuna-vrste
Proračunsko pravo, načela proračuna, kontrola proračuna
Financijski plan, subvencije, dotacije
Mirovinsko osiguranje u hrvatskoj. Stupovi
Kumulativni učinak-kako se izbjegava i kod kojeg poreza se javlja
Povrat u prijašnje stanje
Indirektna i direktna progresija
Bađanja kod pdv-a, metoda izračuna pdv-a
Kako se oporezuje drugi dohodak
Proračunske rezerve, financijski plan, porezna utaja
Nulta stopa pdv-a,oslobađanja od pdv-a
Prirez-kad kupuješ prvi stan el postoje oslobođenja
Ovrha na porkretninama i nekretninama
Kakakteristike poreza, dohodak od samostalnog rada
Kontrola proračuna
Porezna evazija
Bočno prevaljivanje poreza
Isporuka dobarai usluuga u tuzemstvu
Minimalna porezna osnovica dv-a
Porezno savjetništvo
Proračunska dvanaestina-proračunska načela
Kriza socijalnog sustava
Rebalans u proračnu?
Vrste inspekcijskog nadzora?
Predporez?
nulta stopa pdv-a,
obveznik poreza na dobit, žalba,
tko odlučuje o žalbi, drugi dohodak
po dva primjera za izvore dohotka ( znam koji su izvori ali neznam navest primjere )
2. osnovica kod vlastite potrošnje
3. regresivni učinak ( što je, kod kojeg poreza se javlja, kako se do njega dolazi, kako se izbjegava )
4. poticaj ulaganja
5. uračunavanje poreza plaćenog u inozemstvu
6. porezna osnovica u poslovanju između rezidenta i nerezidenta
7. ciljevi oporezivanja
8. učinci oporezivanja
9. kriza socijalnog osiguranja i kako se rješava
10. porezna utaja
11. signalno djelovanje poreza
12. svrha oporezivanja
13. tko je porezni platac
14. pokazatelji porezne snage
15. prednosti progresivnih porez. stopa
16. što je indeksacija porez. stopa
17. formalni i materijalni elementi pravne države
18. porezni pluralizam i monizam
19. načelo oporezivanja prema gospodarskoj snazi
20. metode zakonitog izbjegavanja porezne obveze
21. donja i gornja granica poreznog opterečenja ( i što znače )
22. obitelj kao porezni obveznik
23. imovinski porezi


direktna i inderktna progresija
karakteristike poreza
ovrha pokretnina i nekretnina
subvencije i dotacije
jednofazni porez na promet vrste
načelo odredišta
oporezivanje poreza na dohodak
nulta stopa PDV-a...

prirez, oporezivanje samostalne djelatnosti, načela oporetivanja, karakteristike porezs, nult-a stopa..
čovjek je stvarno ugodan ispitivač i učenje po pitanjima je dovoljno za prolaz

1.Oporezivanje nasljedstva i darova
2. Kome pripada prihod od oporezivanja nasljedstva i darova
3. Kome pripada
4. Dohodak kod nesamostalnog rada; šta su izdaci kod njegova utvrđivanja
30. Tko je porezni obveznik poreza na dohodak
31. Progresivne stope
32. Direktna progresija
33. Kompenzatorska progresija; koje probleme rješava
34. Apsolutna progresija
35. Vrste stopa
36. Što je regresivni učinka i kad do njegadolazi
37. Indirektna progresija
38. Direktno raščlanjena progresija
39. Kumulativni učinak
40. Prevaljivanje poreza; vrste prevaljivanja
41. Ekonomsko dvostruko oporezivanje
42. Doprinosi
43. Kad fizička osoba plaća porez na dobit
44. Osnovica poreza na dobit
46. Metoda parifikacije
47. Načela poreznog postupka
54. Obilježja poreza
55. Metode utvrđivanja porezne osnovice
56.Načela oporezivanja
57. Porezno-pravni odnos
58. Posebni porezi na promet
59. Zašto se uvode posebni porezi na promet
63.aktivni i pasivni dohodak kod imovine
64.imovinski porezi
65.mjesna i stvarna nadležnost poreznih tijela
66. kumulacija poreza
68.sig,nalno djelovanje poreza
69.povrat u prijašnje stanje po opz-u
70.svrha oporezivanja


1. Što je to sustav javnih prihoda i koje su zajedničke karakteristike sustava javnih prihoda sviju država?
2. Podjela javnih prihoda.
3.
4. Teorije kojima opravdavamo poreze.
5. Podjela poreza.
6. Tko je porezni platac?
7. Obitelj kao porezni obveznik.
8. Pokazatelji porezne snage.
9. Metode utvrđivanja porezne osnovice.
10. Direktna i indirektna progresija.
11. Prednosti progresivnih poreznih stopa.
12. Donja i gornja granica poreznog opterećenja.
13. Wagnerova načela oporezivanja.
14. Ciljevi oporezivanja.
15. Porezna utaja.
16. Teorije o prevaljivanju poreza.
17. Vrste prevaljivanja poreza.
18. Učinci oporezivanja.
19. Što je to indeksacija poreznih stopa?
20. Formalni i materijalni elementi pravne države.
21. Sudionici porezno-pravnog odnosa.
22. Prestanak porezno-dužničkog odnosa.
23. Porezni pluralizam i porezni monizam.
24. Načelo ograničene i načelo neograničene porezne obveze? Na koga se najčešće primjenjuje?
25. Vrste poreznih povlaštenja u okviru poreza na dohodak i poreza na dobit.
26. Sintetički i analitički porez na dohodak.
27. Osobni obuhvat kod poreza na dohodak.

Zakon o porezu na dobit (Narodne novine, br. 177 / 04.):
. 28. Načelo oporezivanja prema gospodarskoj snazi.
29. Teorije o dohotku (sadržajna dimenzija).
30. Tehnike naplate poreza na dohodak.
31. Porez na dohodak od nesamostalnog rada.
32. Razlozi za oporezivanje dobiti trgovačkih društava.
33. Metode zakonitog izbjegavanja porezne obveze.
34. Porezni tretman raspodijeljene dobiti trgovačkih društava.

Knjiga : Hrvatski fiskalni sustav, Zagreb, 2004.

35. Prirez porezu na dohodak.

Zakon o porezu na dohodak (Narodne novine, br. 177 / 04.):

36. Porezni obveznik.
37. Izvori dohotka (navesti po 2 primjera za svaki od izvora).
38. Porezne stope.
39. Dohodak od nesamostalnog rada.
40. Osobni odbitak.
41. Godišnja porezna prijava.
42. Predujam poreza na dohodak od nesamostalnog rada.
43. Olakšice za područja posebne državne skrbi i brdsko-planinska područja.
44. Porezni obveznik.
45. Porezna osnovica
46. Porezna osnovica u poslovanju između povezanih osoba rezidenata i nerezidenata.
47. Olakšice i oslobođenja za porezne obveznike na područjima posebne državne skrbi.
(Zakonom o izmjenama i dopunama… (NN, br. 90/05.) članak koji to uređuje brisan je i prebačen u Zakon o područjima posebne državne skrbi. Budući da je riječ o istovjetnoj odredbi (samo prebačena u drugi zakon), radi jednostavnosti studenti se upućuju na Zakon o porezu na dobit!).
48. Poticaju ulaganju.
49. Uračunavanje poreza plaćenog u inozemstvu.
50. Plaćanje predujma poreza na dobit.
22.Vrste državnog proračuna
23. Faze izvršenja državnog proračuna
24. Struktura prihoda državnog proračuna u RH
2. 27. Načelo proračunske specijalizacije
28. Ciklički proračun
3. 45. Načelo proračunskg jednistva
61. Načela proračuna
4. 6. Porezno savjetništvo
5. 8. Obvezni doprinosi
9. Dobrovoljni doprinosi
10. Pristojbe
11. Oslobođenja od plaćanja pristojbi
12. Načela zaduženja države
13.Granice zaduženja države
14. Konsolidacija i konverzija javnog duga; što se mijenje konverzijom
19. Sudske pristojbe
20.Javnobilježničke pristojbe
21. Korisničke naknade
6. 25. Fondovi
26. Stupovi mirovinskog osiguranja u RH
48.Ovrha
49. Postupci u svezi s ovrhom
50.Obustava
51. Odgoda
52. Izvanredna pravna sredstva
53. Upravni spor
7. 60. Carine (iz 1. knjige)
8. 4. PDV (sve!); oblici PDV-a; nabrojat predmete oporezivanja i objasnit svaki pojedinačno
5.Nulta stopa PDV-a
9.
7. Uvijeti za poreznog savjetnika
62. Osnovica PDV-a, minimalna osnovica i osnovica kod vlastite potrošnje (1. knjiga)
10. 15. Žalba
16. Tijela u žalbenom postupku
17. Postupak pred prvostupanjskim tijelom
18. Postupak pred drugostupanjskim tijelom
11. Prirez

na stranici 18 na forumu sva njegova pitanja
Profesor ti ima svoja pitanja koja stalno vrti. Ispit traje vrlo kratko, postavi par konkretnih pitanja znaš - ne znaš, nejde u detalje. Vrlo je korektan i dosta je velika prolaznost na njegovim ispitima.
Moj ti je savjet da ovih par dana kaj je ostalo učiš samo po njegovim pitanjima i prolaz ti je zagarantiran

mene je pitao direktnu i indirektnu progresiju,načelo svjetskog dohotka,kontrola državnog proračuna i osobođenja prilikom kupnje prve nekretnine-uvjeti

mirovinski stupovi, sudske pristojbe, prirez, privremeno financiranje proračuna( tak postavi pitanje a misli se na proračunske dvanaestine između otalog..ljudi nisu bili povezali to dvoje pa pazite), proračunsko virmaniranje, inspekcijski nadzor..to je sve čeg se mogu sjetit

proračunska dvanaestina
koje pokretnine ne ulaze u ovrhu
drugi dohodak
mirovinsko osiguranje
regresivni učinak
obilježja poreza

Evo nekih pitanja: OBILJEŽJA POREZA, KAD SE JAVLJA I KAKO SE SPRJEČAVA REGRESIJA, PRIREZI, a ova druga cura je imala: MIROVINSKI SUSTAV, OBJASNI PROGRESIJU DIREKTNU I INDIREKTNU- njenog zadnjeg pitanja se ne sjećam. Uglavnom obadvije smo prošle, svaka pohvala prof. Mijatović. Brzo je ispit bio gotov, nema puno razgovora ili znaš ili neznaš, nema pod pitanja, ne pomaže. SRETNO.

sustav mirovinskog osiguranja, drugi dohodak i kako se oporezuje, regresivni učinak i vrste državnih proračuna...

nulta stopa pdv-a, obveznik poreza na dobit, žalba, tko odlučuje o žalbi, drugi dohodak ( uglavnom se fokusirao na pdv i dohodak

pitao me mirovinsko osiguranje u hrvatskoj, kumulativni učinak, kako se izbjegava i kod kojeg poreza se javlja, povrat u priješnje stanje i zadnjeg se ne mogu sjetit, puno sreće svima na slijedećim rokovima... pusa

drugi dohodak, kako se oporezuje
kontrola drzavnog proracuna
indirektna i direktna progresija
tri vrste oslobodenja kod pdv-a
stupovi mirovinskog osiguranja

i jos je bilo jedno pitanje nemogu se sjetit tocno koje. profeseor je bio super a i koji nebi da ima samo 2 ljudi za ispitat u jednom danu,moram priznat da sto se ucenja tog predmeta tice slozit cu se sa prije navedenim komentarima da je 2 tjedna dovoljno meni je cak i nesto manje trebalo ali pod tim podrazumjevam intenzivno ucenje od po ne manje od 8h dnevno, uglavnom ja i kolegica smo prosli ja cak iz prve i zelim svima drugima svu potrebnu srecu i znanje za prolaz

pita puno proračun i pdv...pitanja su bila proračun, metode izračuna pdv-a, drugi dohodak-honorari nekaj u vezi njih kak se oporezuju ili odbijaju, nisam sigurna, financijski plan, proračunske rezerve, mirovinsko osiguranje u hrv...ne znam kaj je još pitao...ugl sretno

Pitanja: porezna utaja
prevaljivanje poreza
oslobođenja od pdv-a
prirez
sustav mirovinskog osiguranja
financijski plan
nulta stopa pdv-a
da li postoji oslobođenje kad kupuješ prvi stan, i objasniti to

ovrha na pokretninama i nekretninama,prirez,obiljezja pdva,karakteristike poreza,dohodak od nesamostalnog rada,kontrola proračuna,doprinosi,sudske pristojbe,nulta stopa,drugi dohodak

prevaljivanje poreza,bočno prevaljivanje,upravni spor,tko odlučuje o njemu,inspekcijski nadzor,žalba,karakteristike poreza,porezna oslobođenja u sustavu pdv-a...

Obradili smo javne prihode, poreze, porezna terminologija, porezne stope, načela oporezivanja, načelo ugodnosti plaćanja poreza, ciljevi oporezivanja, porezna utaja, prevaljivanje poreza, porez na promet, obilježja poreza na promet, podjela poreza na promet, opći porez na promet, obilježja PDV-a, prednosti, stope PDV-a, vrste PDV-a, načelo podrijetla/odredišta, porezni obveznik, trošarine, doprinosi, proračun, funkcije državnog proračuna, proračunsko pravo, načela državnog proračuna, vrste državnog proračuna, faze državnog proračuna, kontrola državnog proračuna, financijski plan, subvencije/dotacije.

krizu socijalnog sustava, nabrojat proračunaska načela.

načelo periodičnosti

porezna evazija, prevaljivanje poreza posebno bočno prevaljivanje, isporuke dobara i usluga u tuzemstvu, načelo zemlje odredišta, subvencije, dotacije, minimalna porena osnovica kod PDV, Porezno savjetništvo, doprinosi, proračun, proračunska 12

nultu stopu PDv-a, krizu soc. države, drugi dohodak,
sustav mirovinskog osiguranja u RH, načela oporezivanja prema Wagneru,
sud. pristojbe.

1. Žalba po OPZ-u
2. Razlika između odbijanja i odbacivanja žalbe
3. Sudske pristojbe (sve...a pogotvo način plaćanja i oslobođenja)
4. Kontrola državnog proračuna
5. Regresivnost i metode ukidanja regresivnosti

Načela oporezivanja po Wagneru,
krizu socijalnog osiguranja i kako se ona rješava,
sustav mirovinskog osiguranja u Rh i tko je obveznik II stupa,
sudske pristojbe.

p.s. pitanja se ponavljaju ;)
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ljudi koji imaju iskustva koja su baš najčešća pitanja kod arbutine od ovih iz skripte???jel pita ovo tipa : financijsko izravnjanje ,metoda običnog odbitka, međuproračunski transferi,tržišna vrijednost orema općem poreznom zakonu???pliz raspišite se malo o njemu...malo sam čitala o njemu tu,nadam se da neće bit živčan ...najviše sam učila PDV,porez na dohodak i dobit,porezni postupak i budžet...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks