AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

Gigi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li mi netko reći ako prijavim ispit i ne pišem ga dali mi se to računa kao pad?
kad ga pišeš piše ti se kao izlazak,pa ako ga padneš i pad,ako ne dođeš na ispit a prijavila si ga ne piše ti se pad.
 

zcvitko9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi!
upomoć:
postmodernizam i postmoderno stanje?!
država blagostanja; dal je to oblik individualizma ili kolektivizma??
Država blagostanja je definitivno oblik kolektivizma.

postmodernizam - identiteti se mogu oblikovati po volji. Stvaranje identiteta je stvar izbora i okolnosti.
 

BONDGIRL

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanjceeee...
pismeni je u dvorani br.4 u 11 sati,a ima nas oko 140...kaj svi pišemo odjednom ili će podjelit u grupe...možda tko zna?
 

Antonia7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam izvanredni student i nemam pravo na kolokvije...Zanima me ima li netko neka pitanja s ispita,ponavljaju li se pitanja i jel taj ispit težak? Kod prof. Ravlića? (Ili čepe,mislim da se drugi tako preziva...) :))
 

Gigi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izvanredni student i nemam pravo na kolokvije...Zanima me ima li netko neka pitanja s ispita,ponavljaju li se pitanja i jel taj ispit težak? Kod prof. Ravlića? (Ili čepe,mislim da se drugi tako preziva...) :))
izvanredni također imaju pravo na kolokvije,na žalost malo si zakasnila jer je prvi već bio.pročitaj malo prethodne stranice ove teme naći ćeš pitanja,a u skriptarnici imaš jako dobre skripte koje su dovoljne za prolaz

pitanjceeee...
pismeni je u dvorani br.4 u 11 sati,a ima nas oko 140...kaj svi pišemo odjednom ili će podjelit u grupe...možda tko zna?
uvijek vas sve pokušaju stisnuti u jednu dvoranu,ako baš ne stanete prebace dio u drugu ako je koja slobodna.
 

*nita*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
izvanredni također imaju pravo na kolokvije,na žalost malo si zakasnila jer je prvi već bio.pročitaj malo prethodne stranice ove teme naći ćeš pitanja,a u skriptarnici imaš jako dobre skripte koje su dovoljne za prolaz
dakle, ja sam dan ili dva prije kolokvija provjeravala i pitala sam jel izvanredni imaju pravo na kolokvij i doticni kolega je reko da ne i tako ja nisam ni izasla iako sam nesto za onda vec bila spremila i vjerujem da bi jos nesto do kolokvija spremila... samo hocu reci kako ima svakakvih informacija pogotovo od starijih kolega koji nisu upuceni u to kako je ove godine al ipak daju informacije od prijasnjih godina umjesto da se pisu informacije od ove godine... :frustrating: al ipak, hvala :happy:
 

nevena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čepo je rekao da ne mogu a Ravlić da mogu, ja sam izvanredni i bila sam kod Ravlića na kolokviju
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Čepo je rekao da ne mogu a Ravlić da mogu, ja sam izvanredni i bila sam kod Ravlića na kolokviju
:wink5:slušaj sebe kolegice tako je i meni Ravlić rekao. Ali ispit iz politologije nije tako tažak po meni.:happy: Učiš iz one hvaljene skripte i 200 pitanja i gotova priča:crazy:
 

ivankam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
UGLAVNOM PITANJA A GRUPE:

eseji: teorija pravednosti J. Rawlsa- o čemu je pisao Hobbes, i biheviorizam

nadopuna pitanja:

O ćemu je pisao Ingelhart,tko je napisao drugi spol, što je negativna sloboda, u koju analizu spada interpretacijska sociologija, o čemu je pisao Hyman il Hohfield, nisam sigurna,

zaokruživanje:

što je obilježje političkog islama- tu sa se dvomunila između korištenje kurana svakodnevno ili arapska domminacija- to nisam znala molim odgovor ako netko zna.

tko je pisao da država ima pravo na sredtvo prisile- Weber, Capeman,Held i još netko-


klasična demokracija obilježava zemlje: ne sjećam se ponuđenih tu nisma znala što točno zaokružiti, i još par pitanja al ne mogu se sjetiti, neka me nadopune.


Nadam se da ću proć to i otić nešto normalno učit a ne Filozofeeeeeee, jojjjjjjjjjjj
 

BONDGIRL

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo pitanja od pismenog danas:
1.ko je napisao knjigu"drugi spol"
2.o čemu piše Inglehart
3.koje je djelo od alexis de tocqueville
4.o kakvoj socijalizaciji govori Herbert Hyman
5.negativna sloboda
6.politički islam zagovara koje sfere života
7.ko je rekao da samo država ima pravo primjene prisile
8.o čemu su pisali Sidney Verb i Norman Nie
eseji su:eek:kakvoj pravednosti govori Rawls,biheviorizam i o kakvim pravima govori Hobbes
 

spike

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pise. od 11 pa na dalje.

nesto krivo shvaćeno, sorry...

B grupa

nadopuna
obilježja francuskog individualizma
politička participacija
konsocijacijska demokracija
nabrojati barem 4 čimbenika socijalizacije
distributivna pravednost

zaokruživanje
tripartizam između koga je
Gramsci-pojam hegemonije
Singer-vrstizam

ne mogu se sjetiti vise...
eseji
sektorske interesne grupe
fašistička država
John Locke

B grupa

nadopuna
obilježja francuskog individualizma
politička participacija
konsocijacijska demokracija
nabrojati barem 4 čimbenika socijalizacije
distributivna pravednost

zaokruživanje
tripartizam između koga je
Gramsci-pojam hegemonije
Singer-vrstizam

ne mogu se sjetiti vise...
eseji
sektorske interesne grupe
fašistička država
John Locke

kozmopolitska demokracija-held
 

Gigi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dakle, ja sam dan ili dva prije kolokvija provjeravala i pitala sam jel izvanredni imaju pravo na kolokvij i doticni kolega je reko da ne i tako ja nisam ni izasla iako sam nesto za onda vec bila spremila i vjerujem da bi jos nesto do kolokvija spremila... samo hocu reci kako ima svakakvih informacija pogotovo od starijih kolega koji nisu upuceni u to kako je ove godine al ipak daju informacije od prijasnjih godina umjesto da se pisu informacije od ove godine... :frustrating: al ipak, hvala :happy:
ja sam u istoj situaciji kao i ti i zato sam ti odgovorila,ja bez problema bila na kolokviju.


recite mi jel zna tko kad bi trebao biti drugi kolokvij?i jel ih ima samo dva?
 

vibica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam u istoj situaciji kao i ti i zato sam ti odgovorila,ja bez problema bila na kolokviju.


recite mi jel zna tko kad bi trebao biti drugi kolokvij?i jel ih ima samo dva?
meni piše da je na uvodnom satu rekao da će biti 20.01. poglavlja 6,7,8,9,13 :cool:
 

marina06

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok ...evo bila prekjučer na ispitu iz politologije...
..bila si ova pitanja:
1.nabroji čimbenike socijalizacije
2.Konsocijacijska demokracija
3.politička participacija
4.misao od Locka
5.sektorske interesne grupe
6.fašistička država
7.distributivna pravda
...bila su na zaokruživanje...tko govori o participaciji?
..čija je hegemonija?tko govori o vrstizmu?
tpipatrizam-glavne uloge, tko ima?

To su neka, nemogu se sjetiti drugih..tko zna neka nadopuni...sretno...
 

Dolla

Miss Gates
Čepo je rekao da ne mogu a Ravlić da mogu, ja sam izvanredni i bila sam kod Ravlića na kolokviju
Ovo nije istina jer je Čepo rekao mom frendu koji je izvanredni student a dolazi na predavanja redovnih sa mnom da može na kolokvij ako redovito dolazi na predavanja. P.S. frend je izišao na kolokvij i položio :wink5:
 

tea_90

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e, jel se netko sjeća s ovog sad ispita ovih pitanja:

1)višestranački sustavi su posljedica (zaokruživanje)
2)nešto su se spominjale globalne i političke veze na zaokruživanje, pa jel odgovor Held
3)neka naobrazba filozofska (tako neš), ponuđeni Marx, Platon pa koji je odgovor na kraju
4)predstavnik vrstizma - jel to Singer
5)uz vladu tripartizam čine još...ja zaokružila sindikati i poslodavci...jel to točno?
6)o čemu je pisao Gramsci...ponuđene hegemonija i još neka ekipa tih ideja..pa jel točan odgovor bio hegemonija?
tnx
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks