AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

Jelchy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Grupa A

Pitanja:
-Sto je politicki sustav
-Primjeri za dvije sektorske interesne grupe
-Tko je napisao Logiku kolektivne akcije
-djelo od Simone de B.

Zaokruzivanje:
- Rokkan i Lipset, nešto u vezi nacija
- sljedece tko je napisao neko djelo, nezz sad znam da je trebalo zaokruzit Plant -.-

Eseji:
-konsocijacijska demokracija
-konzervatizam
-Bio je primjer Egipta, pa se osloniti na liberalizam i politicki islam


To je to cega se sjecam :)
Kad ce rezultati ?? :S
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1-kako bi Singer argumentirao zabranu držanja ribica u akvariju
-to je pitanje koje me slomilo i zato sam odustala, i još kozmopolitska demokracija,slažem se da u skripti nema nigdje.
Ja osobno taj ispit nikako da položim,ni jedan drugi ne mogu polagat dok taj ne riješim a kak je krenulo ne budem nikada :(
 

Jelchy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam učila iz druge skripte iz skriptarnice (politologija skraćeno), gdje piše da Held smatra mogućim izgradnju kozmopolitanske demokracije koja priznaje razinu nadležnosti nacije-države. Kozmopolitanske institucije bile bi superiorne državnima u jasno određenim područjima djelovanja npr. ljudska prava.
Uglavnom, ništa previše se ne spominje :O
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
HELD- govori o mogućnosti izgradnje "kozmopolitske demokracije"- koja priznaje razinu nadležnosti nacije-države, ali umeće jedan sloj vladanja koji bi ograničio nacionalni suverenitet. Kozmopolitske bi institucije postojale zajedno s državama , ali bi ih morale nadvisiti u jasno određenim područjima djelovanja, npr. u području ljudskih prava .:wink5:
 

tort_a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko odgovorit na 2 pitanja?
- obajsni tripartizam u okviru korporativizma
- materijalističke i nematerijalističke vrijednosti
 

stud

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
-tripartizam u korpaoativizmu smatra da u vladu trebaju biti uključene grupe koje su nosioci najvažnijih ekonomskih interesa u društvu a to su sindikati i poslodavci (u hrvatskoj GSV) itd. - dodatno pogledaj pod Interesne grupe

-materijalističe vrijednosti: težnja za ekonomskom sigurnošću, bogaćenje, ..
nematerijalističke: duhovni razvoj, odnos prema ženama, samoizražavanje,... te se vrijednosti postavljanju iznad materijalnih

nadam se da sam pomogla
 

monii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko kakav je čepo na usmenom? :D
Meni je prosle godine bio ok. Pismeni dio sam prosla preko kolokvija s tim da sam imala tocno bodova koliko je trebalo da idem samo na usmeni... znaci jedva... pita uglavnom sve iz skripte, ako ne znas, postavlja potpitanja, uglavnom pomaze. Da je htio mogao me srusit bez problema jer nisam prebajno odgovarala i imala sam malo bodova. Istina da smo cekali usmeni cijeli dan, ali koliko ja znam, taj dan nije nikog srusio. Sretno :)
 

vava =)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dojmovi o čepi na usmenom sve najbolje :) nikog nije rušio, i pomaže maksimalno..skroz opušten, totalna suprotnost nego na predavanjima...
 

vava =)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolko pitanja pita?:happy:
pa negdje 4,5 pitanja
u mojoj grupi je pitao političku prticipaciju, konzervativizam, hobbsova politička misao, platonova politička misao, duvergeov zakon, fenomen taktičkog glasovanja, interesne grupe, teorija rascjepa, politička kultura, politička socijalizacija... ugl pitanja s foruma se ponavljaju, i pita stvarno osnove tako da ako se prođe pismeni usmeni se može proći samo tak

godine ne trebamo znali jel tako? ili? :D
ne treba :)
 

tort_a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
također sve pohvale za Čepu.. nikog nije rušio makar samo natucali nešto.. čekanje predugo traje al svi prođu pa je oke.. :D pitanja: held kozmopolitanska demokracija (to nisam imala pojma) gramsci i althusser.. sretno svima!!! :D
 

mininfax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
cao svima...evo rijesila sam neke predmete,sad sam se prebacila na polit.pa bi lijepo molila za jednu informaciju...dali je ispit i dalje sastavljen od 6 na zaok.6 na nadop.i 3 esejska ili je promijenjeno mozda kao i socka na 15 esejskih..ja sam ponavljac pa ne znam jel se sto mjesnjalo u vezi polit.posto se socka promjenila pa da Ravlic nije jos stogod smislio? :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks