AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

Slavica12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Riješila danas teoriju.. kod Muse
Pitala klasična pitanja s foruma:
1. Weber i birokratska organizacija
2. Fayol
3. Organizacijska kultura
4. Moć
Pričaš sve sto znaš..
Kolegica je imala pitanja:
1. Škola ljudskih odnosa
2. Odlučivanje
3. Ograničena racionalnost - kod Odlučivanja
4. Okolina organizacije
 

Ilijana Blazanovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod prof Džinić: teorija odlučivanja, klasični teoretičari (Taylor, Fayol, Gulick itd.), motivacija (Maslow, McGregor..). Kolegicu je pitala teoriju organizacijskog konflikta i moci, organizacijsku tehnologiju i teoriju birokratske disfunkcije. Sve u svemu, ugodan usmeni i profa se drzi pitanja koja su vec navedena na forumu.
 

Ajtam101

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Giljević 9.2. - teorija otvorenog sustava, organizacijsko polje, organizacijski set. Neka pitanja od kolegica - interesno politički pravac, teorija org konflikta i moći, vrste kom kanala, sukobi i načini rješavanja sukoba, modifikacije hijerarhijske strukture, decizionisti, vrste kooperativnih sustava, poboljsanje birokratske org strukture.
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
giljević - teorija odlučivanja, vrste komunikacijski kanala i nabrojat strukturirane, primjer za komunikacijski kanal, poboljšanje birokratske org strukture
 

barbaraw

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim za pomoć.Spremam ispit za rok u 6.mj.U knjizi od Perko-Šeparović ne mogu naći klasičare u društvenoj znanosti (Smith,Marx,Durkheim..), vidim da se ta pitanja vrte na rokovima.Ima na prezentaciji koja je napravljena po literaturi koja jednim dijelom nije dio obvezne literature.Ne znam gdje u gradivu mogu naći odgovore.Dali u drugim knjigama možda kod Koprića ili Pusića.Logično mi je da je kod Perko-Šeparović.
Puno hvala na odgovoru.
 

Antonija98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, ako netko ima literaturu moze li mi je proslijediti na mail [email protected]
Hvala :)
Draga kolegice,

literatura je iz nastavnog plana objavljenog na merlinu:
  1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
  2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
  3. Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
  4. Giljević, T.; Okolina upravne organizacije; Pravni vjesnik: časopis za pravne i društvene znanosti Pravnog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (2015), str. 213-236, dostupno na: https://hrcak.srce.hr/155907
 

Ana Čuljak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Draga kolegice,

literatura je iz nastavnog plana objavljenog na merlinu:
  1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
  2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
  3. Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
  4. Giljević, T.; Okolina upravne organizacije; Pravni vjesnik: časopis za pravne i društvene znanosti Pravnog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (2015), str. 213-236, dostupno na: https://hrcak.srce.hr/155907
Mislila sam na materijale za poslati, na internetu sam uspjela pronaci samo od prof.Giljevic clanak
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dragi kolege i kolegice, može mala pomoć oko pripreme za ovaj ispit? Zanima me iz čega ste učili/učite na ovaj ispit?
 

josipa123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege i kolegice, može mala pomoć oko pripreme za ovaj ispit? Zanima me iz čega ste učili/učite na ovaj ispit?
Iz skritpe by Chubelina plus članak prof Giljevića dostupnog na Merlinu.
Džinić usmeni:
moja pitanja:
1. kritika na klasičnu teoriju
2. okolina
3. organizacijska tehnologija

kolegičina pitanja:
1. teorije motivacije i teoretičari
2. kauzalna potka
3. ?
 

Dora985

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako se polozi kolokvij, odgovara li se na usmenom samo drugi dio ili sve skupa? Nije bas najjasnije objasnjeno
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks