AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prošao sam 1. kolokvij? Da li mi se taj dio gradiva priznaje sad na jesenskom roku? Vrijedi li možda i na kasnijim rokovima?
Da, priznaje ti se.
Prosle godine su kolokviji vrijedili na ljetnom, jesenskom i izvanrednom roku u 11.mjesecu. Pretpostavljam da je tako i za ovu godinu ali svakako posalji mail nekom od profesora, aktivni su u odgovaranju poruka
[DOUBLEPOST=1536916280,1536916132][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1536916946][/DOUBLEPOST]Posto nema previse dojmova s KOMISIJE, evo moje pa mozda nekom pomogne. Ja sam imala položena oba kolokvija tako da sam na usmenom imala za rijesiti samo 3.kolokvij.
Na komisiji su bili Arbutina, Rogic Lugaric i Bogovac.

Pitanja koja me pitao Arbutina su bila: Načela proračunskog prava-navesti sve podjele, objasniti načelo specijalizacije, sto ce se dogoditi ako proracun nije donesen na vrijeme, privremeno financiranje proračunskih rashoda - 2 metode koje se koriste i koja se od njih primjenjuje u Hrvatskoj.

Pitanja koja me je Rogic Lugaric pitala su bila: pravna priroda proracuna, koliko traje privremeno financiranje i sto drzava tada ne smije raditi, privremeno financiranje javnih izdataka smije iznositi koliko ukupnih prihoda, rebalans proracuna.

Prof.Bogovac me nije nista pitala jer su me Arbutina i Lugaric ispitali jako puno.
Profesori se trude i stvarno su oke. Ako vide da znas odreden dio gradiva pitat ce vas detaljnije kako bi sto bezbolnije i lakse rijesili ovaj predmet.
Ja sam se napokon ovog rijesila i nadam se da sam pomogla. Sretno svima!
 

KristinaFortuna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, priznaje ti se.
Prosle godine su kolokviji vrijedili na ljetnom, jesenskom i izvanrednom roku u 11.mjesecu. Pretpostavljam da je tako i za ovu godinu ali svakako posalji mail nekom od profesora, aktivni su u odgovaranju poruka
[DOUBLEPOST=1536916280,1536916132][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1536916946][/DOUBLEPOST]Posto nema previse dojmova s KOMISIJE, evo moje pa mozda nekom pomogne. Ja sam imala položena oba kolokvija tako da sam na usmenom imala za rijesiti samo 3.kolokvij.
Na komisiji su bili Arbutina, Rogic Lugaric i Bogovac.

Pitanja koja me pitao Arbutina su bila: Načela proračunskog prava-navesti sve podjele, objasniti načelo specijalizacije, sto ce se dogoditi ako proracun nije donesen na vrijeme, privremeno financiranje proračunskih rashoda - 2 metode koje se koriste i koja se od njih primjenjuje u Hrvatskoj.

Pitanja koja me je Rogic Lugaric pitala su bila: pravna priroda proracuna, koliko traje privremeno financiranje i sto drzava tada ne smije raditi, privremeno financiranje javnih izdataka smije iznositi koliko ukupnih prihoda, rebalans proracuna.

Prof.Bogovac me nije nista pitala jer su me Arbutina i Lugaric ispitali jako puno.
Profesori se trude i stvarno su oke. Ako vide da znas odreden dio gradiva pitat ce vas detaljnije kako bi sto bezbolnije i lakse rijesili ovaj predmet.
Ja sam se napokon ovog rijesila i nadam se da sam pomogla. Sretno svima!

Kako misliš na komisiji si odgovarala samo treći kolokvij? Što to znači da kad padneš usmeni opet možeš odgovarati samo onaj dio gradiva koji nije položen preko kolokvija?
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da, ako padnes usmeni, sljedeci put opet odgovaras taj dio gradiva. A ocjene kolokvija se cuvaju ja mislim do izvanrednog roka u 11.mjesecu.
 

hvrancic98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na kojem se zakonu profesori najvise vole bazirat? Izlazim u 2. mjesecu na ispit pa se pokušavam što bolje i bezbolnije spremit posto odgovaram cijelo gradivo.
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na kojem se zakonu profesori najvise vole bazirat? Izlazim u 2. mjesecu na ispit pa se pokušavam što bolje i bezbolnije spremit posto odgovaram cijelo gradivo.
Kako je prošlo? Ja se nikako ne mogu natjerat učit ovaj predmet. Stalno ga odgađam i primam se nečeg drugog. Trenutno sam na Zakonu o PDV-u i neeemreeeeem....
 

hvrancic98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako je prošlo? Ja se nikako ne mogu natjerat učit ovaj predmet. Stalno ga odgađam i primam se nečeg drugog. Trenutno sam na Zakonu o PDV-u i neeemreeeeem....
Nisam niti izlazila hahaha. Upisala sam ga ponovno u 2. semestru i probat cu ga kolokvirat. :)
 

KristinaFortuna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jesu li danas na uvodnom predavanju rekli kada će se održati 1. i 2. Kolokvij te hoće li ostati ista ispitna literatura za kolokvije ko i prošle godine?
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja sam upisala ga ponovno probati ću na kolokvije ali ne znam kada su možda netko od Vas zna ili će doći obavijest na katedru financiranje javne uprave .:)
 

Jelena90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav.

Vidim obavijest da je 1.kolokvij 4.4.2019 za redovne studente.

Hoći za izvanredne doći obavijest još ili i vanredni mogu izaći na ovaj rok?
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja sam upisala ga ponovno probati ću na kolokvije ali ne znam kada su možda netko od Vas zna ili će doći obavijest na katedru financiranje javne uprave .:)
savjet...odi si na kolokvije i prikupi pitanja koja se vrte na kolokvijima...
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
iz cega ucite? jel ima negdje pojednostavnija verzija svega? :D imam averziju od tog predmeta.....
Potpuno te razumijem. Počinjem učit već mjesecima i nakon dva dana odustajem. Onaj opći dio, teorija je nepromijenjena. Meni se čini da su izbacili dosta toga iz knjiga, ali dohodak se, onaj dio iz Hrv.fis.sustava, uči po Zakonu i nije teško, čak je i razumljivo. PDV se uči po Zakonu i kaaataaastrooofaaaa je, ali ima knjiga kao zamjena "PDV u teoriji i praksi" po kojoj je navodno jednostavnije za učit, ali to još nisam krenula jer spada pod 2. kolokvij pa ću to krenut za 10-tak dana. Oni su sami napisali skriptu za trošarine pa se taj dio isto ne uči iz knjige. I imaš Opći porezni zakon. Užas, bar meni.
Ima li netko tablicu za Porez na dohodak o kojoj je bilo priče na predavanjima?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks