AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Gubitak statusa studenta - Novi zakon

Lara Š.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim proučite pravila upisa.
Također, molim konkretno pitanje?
Odluka je u skladu sa Zakonom te su svi studenti pravodobno obaviješteni o Odluci u srpnju 2023.

Odgovor od Mirele Krešić.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim proučite pravila upisa.
Također, molim konkretno pitanje?
Odluka je u skladu sa Zakonom te su svi studenti pravodobno obaviješteni o Odluci u srpnju 2023.

Odgovor od Mirele Krešić.
koja Odluka ? Postoji tumačenje od Ministarstva obrazovanja koju su kasnije sa stranica Pravnog fakulteta skinuli. Ista se ponaša kao da radi u represivnom aparatu, a ne u visokoškolskoj obrazovnoj ustanovi i očito je zaboravila u kojim je uvjetima ona studirala, a to znači da je u doba kada je bila student mogla studirati koliko god godina želi i smjela je izlaziti na rokove odnosno ispite svaki mjesec (rokovi su bili za polaganje ispita svaki mjesec). Ja bih na njezinu mjestu dala ostavku.
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
naši ugovori su ništetni jer ugovorima barem nije pisalo da imamo ograničenja barem ne u mom
 

ILM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Osim ove tablice koju smo dobili neki dan, nije bilo nikakve odluke niti smo bili obaviješteni, doslovno na temelju nekakve tablice ostajemo bez prava, ja moram platiti ljetni semestar, ali moram biti gotova 28.02?? Odluka i koja je došla od strane Ministarstva nije se odnosila na studente koji su upisali prije 2022/2023 kada je receno da mozemo zavrsiti prema prethodnim uvjetima
 

Ena.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam nedavno bila u referadi i postavila pitanje što ako je sigurno da neću uspjeti završiti do tog prokletog roka, isto bih trebala platiti zimski i ljetni semestar, a već sada znam da neću stići. U referadi sam samo dobila moralnu propovijed oko toga kolko već dugo studiram itd. Dakle, postavila sam im dva konkretna pitanja: zašto mi se računalo da mi je za završetak studija potrebna jedna godina, a potrebne su mi dvije te što učiniti pri nadolazećem upisu ako je sigurno da neću stići do roka. Nisam naravno dobila odgovor, osim patroniziranja i odnošenja prema meni kao da sam idiot.
 

ILM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nazalošt, čini mi se da nam nitko neće ni pomoći u cijeloj ovoj priči...
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam nedavno bila u referadi i postavila pitanje što ako je sigurno da neću uspjeti završiti do tog prokletog roka, isto bih trebala platiti zimski i ljetni semestar, a već sada znam da neću stići. U referadi sam samo dobila moralnu propovijed oko toga kolko već dugo studiram itd. Dakle, postavila sam im dva konkretna pitanja: zašto mi se računalo da mi je za završetak studija potrebna jedna godina, a potrebne su mi dvije te što učiniti pri nadolazećem upisu ako je sigurno da neću stići do roka. Nisam naravno dobila odgovor, osim patroniziranja i odnošenja prema meni kao da sam idiot.
Da, ove si u referadi isto umišljaju kao da su glavne face...umjesto da se uhvate uredskog posla one si daju zapravo da komentiraju.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo i odgovora od pravobranitelja koji sam ja dobila:


Poštovana kolegice,

hvala Vam na preglednom mailu i jasno izloženom problemu.
primio sam Vaš mail. S obzirom na vašu zamolbu, izvijestit ću Vas o
svakom značajnijem pomaku i korespondenciji između Pravobranitelja i
Uprave, uključujući prodekanicu.
Imam Vašu situaciju na umu i proslijedio sam prodekanici Krešić sažeto
Vaš i probleme drugih studenata vezane uz rokove završetka, uz nadanje
da će se otvoriti optimalan kanal pomoći.

Svakako preporučam da se obratite https://podrska.pravo.hr/index.php
sa svojom pritužbom, kao prvi korak eventualnom rješenju situacije.
Ako Vam ne odgovore u razumnom roku ili odgovore nepovoljno, molim
javite kako bismo razmotrili daljnje opcije.

Puno sreće i ugodan ostatak dana želim,
Pravobranitelj Pfzg

dobila sam i ja odgovor,
primio sam Vaš mail. S obzirom na vašu zamolbu, izvijestit ću Vas o
svakom značajnijem pomaku i korespondenciji između Pravobranitelja i
Uprave, uključujući prodekanicu.

Zato predlažem da svi zajedno pošaljemo e-mail pravobranitelju na adresu [email protected]. U tom mailu opišite u kakvoj se situaciji nalazite i podijelite sve što vas muči – naravno, na dosljedan način.

Mislim da je jedina šansa da popravimo ovu situaciju ako svi zajedno dignemo glas i pokrenemo stvari. Nakon svih godina truda, vremena i novca koje smo uložili, bilo bi žalosno da sve to propadne. Vjerujem da ovu situaciju možemo preokrenuti, ali samo ako se svi angažiramo.
 

Ena.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dobila sam i ja odgovor,
primio sam Vaš mail. S obzirom na vašu zamolbu, izvijestit ću Vas o
svakom značajnijem pomaku i korespondenciji između Pravobranitelja i
Uprave, uključujući prodekanicu.

Zato predlažem da svi zajedno pošaljemo e-mail pravobranitelju na adresu [email protected]. U tom mailu opišite u kakvoj se situaciji nalazite i podijelite sve što vas muči – naravno, na dosljedan način.

Mislim da je jedina šansa da popravimo ovu situaciju ako svi zajedno dignemo glas i pokrenemo stvari. Nakon svih godina truda, vremena i novca koje smo uložili, bilo bi žalosno da sve to propadne. Vjerujem da ovu situaciju možemo preokrenuti, ali samo ako se svi angažiramo.
Imam nažalost lošu vijest. Uputila sam profesoru Staničiću detaljnu i opširnu zamolbu za, između ostaloga, i razmatranje i računanje rokova i samo je potvrdio da je Odluka ispravna te da su rokovi navedeni u Odluci ispravni.

No, slažem se s kolegicom Kristinac vezano za ovo što je napisala. Ne smijemo odustati iako sam osobno očajna.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Imam nažalost lošu vijest. Uputila sam profesoru Staničiću detaljnu i opširnu zamolbu za, između ostaloga, i razmatranje i računanje rokova i samo je potvrdio da je Odluka ispravna te da su rokovi navedeni u Odluci ispravni.

No, slažem se s kolegicom Kristinac vezano za ovo što je napisala. Ne smijemo odustati iako sam osobno očajna.

Kolegice, ima jedna stara poslovica, vjerojatno ste je čuli a glasi: "VRANA VRANI OČI NE KOPA", tako da prof Staničić neće protiv prof Krešić.

Zato sam i napisala gore u postu da predlažem da pošaljete e-mail pravobranitelju na adresu [email protected], de ta u tom mailu Opišite u kakvoj se situaciji nalazite i podijelite sve što vas muči – što više studenata mu se javi sa svojim problemima, imati će više argumenata da promijeni se ova za nas mučna situacija
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks