AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

LuckyIvana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam imala pismeni...pitanja koja sam imala:
-autor djela Drugi spol
-negativna sloboda
-djelo A.d. Tocquilla
- o čemu je pisao Ingelhart
- Islamski pokret
- tko je pisao o globalnoj...Huntington (vjerojatno se tako ne piše)
- nešto vezano uz participaciju
- klasična demokracija - obilježja (bilo je na zaokruživanje)
esej: teorija švercera, misao Marxa, Biheviorizam

na žalost više se ne mogu sjetiti...nadam se da će vam biti od pomoći

...prošla sam ispit... :)
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
još je bilo...
koje zemlje spadaju pod azijske tigrove
što je tvrdio hyman
o čemu su pisali verba i nie
prijatelji (ili tako nešto) životinja u koju grupu spadaju

i ja sam prošla...bilo je prelagano
 

Dragana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko kaj s izvanrednim studentima koji danas nisu uspjeli doci na ispit,jel se njima pise pad ili???hvala unaprijed :)
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko kaj s izvanrednim studentima koji danas nisu uspjeli doci na ispit,jel se njima pise pad ili???hvala unaprijed :)
nedolazak na ispit nije pad bez obzira bila ti redovni ili izvanredni student.:wink5:
 

Sara1987

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko zna kolko bodova trebam skupiti na obadva kolokvija, pa da budem oslobođena usmenog?? hvala
 

majena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko zna kolko bodova trebam skupiti na obadva kolokvija, pa da budem oslobođena usmenog?? hvala

trebaš skupit 41 do 52 boda da budeš oslobođena usmenog, to ti je za ocijenu dovoljan a za ocijenu dobar moraš skupit više od 52 boda... :happy:
 

Dario_Zg

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nisu bili,nego su kolege sigurni,jer su ocito jako dobro znali...cestitke njima,daj mi recite odg na 2 pitanja, fenomen taktickog glasovanja karakteristican je? i kojem tipu ustava pripada ustav Sad-a...nemogu se sad sjetit tih odgovora, a neda mi se trazit,pa ako netko zeli odg..bio bi zahvalan,ako su ta 2 mi jos tocna kako sam ja napisao onda sam vjerovatno i ja prosao :p
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisu bili,nego su kolege sigurni,jer su ocito jako dobro znali...cestitke njima,daj mi recite odg na 2 pitanja, fenomen taktickog glasovanja karakteristican je? i kojem tipu ustava pripada ustav Sad-a...nemogu se sad sjetit tih odgovora, a neda mi se trazit,pa ako netko zeli odg..bio bi zahvalan,ako su ta 2 mi jos tocna kako sam ja napisao onda sam vjerovatno i ja prosao :p
Fenomen taktičkog glasovanja karakterističan je za pluralistička društva.
Ustav SAD-a - labav okvir vladavine

I ja se nadam da sam prošla!!!
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pa ako se pismeni jako dobro napiše,onda valjda i znaš za usmeni? ili? evo, ja pjevam još, a od pismenog nisam vidla knjige...
 

hrgolina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sutra imam kod prof.ravlića usmeni! ljudi,pomozite!!! kakav je? jel jako teško proći? imam jaaaaaaku trrmu!!! help!!!
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
allo...
spadam u skupinu onih koji su na pismenom dobili više od 30 bodova, pa me zanima da li će ravlić me mrcvarit za tu peticu ( pod time mislim da li će zahtjevat detalje i slično,što inače ne bi) , il će to svejdno biti ugodan, normalan i lagan ispit?
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
izvlačiš pitanja, 3 su, i biraš koje prvo odgovaraš...

teorija javnog izbora
minimalna država po Nozicku
politička participacija u Europskoj uniji.

moilim vas, molim vas ako mi može tko odgovorit na ta pitanja ili barem reć di se u knjizi nalaze
 

u.pravni.k

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako mu objasniš teoriju javnog izbora, možda te ocijeni i šesticom
nisam odličan učenik, nemoj mene slušat, ali čini mi se da je ipak 'teorija racionalnog izbora'... a to znaš;)

minimalna država- protiv bilo kakve državne intervencije tipa socijalno, zdravstveno, mirovinsko osiguranje, obrazovanje.. a pogotovo protiv subvencionirnja brodogradnje

poglavlje politička participacija je od str. 101
mislim da je čak i u doba pisanja knjige bilo nemoguće pod zajednički nazivnik svesti UK i parohijalnu Italiju.. a pogotovo otkad su u EU Rumunjska i Bugarska... pa mu to probaj pojedinačno ispričati, po državama.
sretno!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako mu objasniš teoriju javnog izbora, možda te ocijeni i šesticom
nisam odličan učenik, nemoj mene slušat, ali čini mi se da je ipak 'teorija racionalnog izbora'... a to znaš;)

minimalna država- protiv bilo kakve državne intervencije tipa socijalno, zdravstveno, mirovinsko osiguranje, obrazovanje.. a pogotovo protiv subvencionirnja brodogradnje

poglavlje politička participacija je od str. 101
mislim da je čak i u doba pisanja knjige bilo nemoguće pod zajednički nazivnik svesti UK i parohijalnu Italiju.. a pogotovo otkad su u EU Rumunjska i Bugarska... pa mu to probaj pojedinačno ispričati, po državama.
sretno!
Šta je to teorija racionalnog izbora?? jel to vezano za teoriju švercera??
A tko ispituje danas u 15 sati u vjećnici? Jel to asistent sa pismenog??
Ako netko zna kakav je, jel strog i sl. neka se javi...
 

u.pravni.k

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
teorija javnog izbora
hvala tebi.. malo sam pročačkao i shvatio da stvarno postoji teorija javnog izbora: str 329 i 401- radi se o decentralizaciji javnih službi odnosno o tržišnom natjecanju među njima umjesto truleži birokracije.
'javni izbor'- teorije koje tvrde da ljudi biraju u skladu sa ekonomskom oskudicom utemeljenom na marginalnoj korisnosti.

teor. racionalnog izbora (primjer šverceri)- ljudi ne rade nešto od čega nemaju koristi a imaju trošak, ukratko
 

LuckyIvana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej...bilo je ok...po 4 nas je ulazilo (kod prof Ravlića)...bilo je OK...voli postavljati podpitanja...tj...valjda tako gleda jel kužiš ili ne...ja sam zaista lagana pitanja izvukla: hegemonija, devergeov zakon, socijalizacija...
drugi su imali pitanja: sloboda, ideologija (to baš pita općenito o ideologiji, što baš nije opširno u skripti napisano...)...
inače...od tri pitanja s papira prvo odgovaraš ono što znaš...a gleda i ocjenu iz testa...pa po njoj daje ocjenu...osim ako zaista ništa ne znaš ili ne briljiraš pa ti da manju tj veću.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks