AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

katarina1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sad ispiti imaju po 15 pitanja. sve zajedno 33 boda. za prolaz treba 17. :happy:
.prvih 6 pitanja je nadopuna i nose po 2 boda, drugih 6 je na zaokruzivanje i nose po 1 bod i zadnja 3 pitanja su tipa mini eseja i nose po 5 bodova.
 

katarina1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne zelim biti nepristojna, ali na 22. str. ti pise tek 1. primjer usmenog i cak primjer pitanja. treba sve samo lijepo procitati i sve ces naci. i ja sam procitala sve od A-Ž i pronasla sam sta god me zanimalo.

ova pitanja je stavila kolegica Vodenjak na 22.str:

Ja sam danas bila na usmenom i prošla,ali skupila sam neka pitanja s usmenog , :
-Slučaj Rushidie
-Kontekst Millove misli
-objasni tripartizam u okviru korporativizma
-ekofeminizam
-uloga medija
-poligarhija
-država blagostanja
-metodološki individualizam
-divergeov zakon
-politička participacija
- Hobbsova država
-strukturalizam
-pozitivna i negativna sloboda
-pozitivna i negativna prava,radikal.feminizam,jednakost,pravednost,prirodna prava
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok danas na ispitu pitanja iz moje grupe:
1. ESEJI: uspon azijskih tigrova, demokratski elitizam, strukturalistički pristup
2. čimbenici socijalizacije
3. 3 predstavnika radikalnog feminizma
4. čija je politička misao samoljublje-sebeljublje
5. ideološki državni aparati
6. izvor društvenih rascjepa po Lipsetu i Rokkanu
7. odlike poliarhije
sorry, više se ne mogu sjetiti
 

anaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo i ja sam se prisjetila par pitanja:
esej: konstruktivizam, interesne grupe. trećeg se ne sjećam
nadopuna: tipovu ustava po Elazaru, obilježja poliarhije, tipovi država, nešto o subkulturama ali se ne sjećam kak je točno bilo pitanje
zaokruživanje: gdje spada Mary Wolstonecraft, na šta se odnosi nerazvijeni model lojalnosti. sorry narode više se ne mogu sjetiti.
jel mi može netko reći kad će biti rezultati?
 

Ribica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Još su bila pitanja u ovoj grupi u kojoj su eseji bili "azijski tigrovi".:
- o koliko vrsta autoriteta Easton i Dennis govore u svom djelu,
- dva šira shvaćanja uloge medija u društvu,
- čija je krilatica " osobno je političko"
Rekao je da će rezultati biti ujutro u ponedjeljak iza 9.
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ova skripta iz skriptarnice je sasvim dovoljna za prolaz. Jučer na ispitu su bila samo dva pitanja za povezati, a sve drugo vrlo konkretno:
strukturacionistički pristup,demokratski elitizam, napiši barem tri radikalne feministkinje,dva shvaćanja uloge medija u društvu, tripatrizam, čija je izreka "osobno je političko", Bernstein - pa je trebalo zaokružiti revizionizam, čimbenici socijalizacije i ne mogu se više sjetiti
 

anaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim nekog da mi kaže na kojoj strani u knjizi se nalazi odgovor na pitanje uspon azijskih tigrova?HVALA

sad sam skužila da to pitanje ne mogu nigdje naći jer polažem manje poglavlja budući sam razlika po bolonji
azijski tigrovi su ti na 87. strani
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesor prije ispita pita ima li onih koji polažu po razlici pa im da drugačije testove, iako je na zadnjem roku jednoj kolegici rekao da piše isti kao i mi, ali ono što zna ! Pa si ti misli da li nešto trebaš znati ili ne?
 

marija0205

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja polozila politologiju, na kartici su mi bila pitanja : J.Fiske, Kritika "civilne kulture" i trece pitanje je bilo Predstavnicka demokracija. Bilo je ok, prof. mi je malo pomogao, nadopunjavao je neke moje recenice i postavljao podpitanja ali sam nakon muke i truda izvukla dvojcicu. Koliko sam uspjela primjetiti danas je dosta ljudi proslo. Pozzz, vidimo se na ostalim ispitima, sretno svima!
 

Ribica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam isto danas položila, nije ih baš puno rušio. Dobila sam Hobbsovu državu, ulogu medija i radikalni feminizam.
 

zbunjena01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
položila!
pitanja na mojoj kartici : tipovi izbornog sustava, Maccallumovo shvaćanje slobode, politička participacija u Europskoj uniji.
Profesor pomaže potpitanjim a velika većina je položila jučer. Sretno svima!
 

foxy24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja sam prosla politologiju jucer pa da dam komentar.prof je bija susretljiv ali mene je bome ispila,dosla sam na red oko 6,30 i izvukla sam na kartici novu desnicu,uloga stranaka i rawlsova kritika komunitaristicke teorije.nakon sta sam nabrojala uloge stranaka trazija je da objasnim agregaciju drustvenih i ekonomskih interesa itd.na kraju me je spasija rawls.poanta svega je da je najbolje odgovarati medju prvima jer mu vec pri kraju dosadi i pocne pilati tj cjepidlaciti.eto toliko od mene.pozdrav svima
 

maki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo politologiju sam danas riješio na usmenom.:proud: bila su pitanja: azijski tigrovi.,pluralizam i arheoekologizam(koje nisam znao). profesor je bio super, opuštena atmosfer, i pomagao je potpitanjima. Živio prof. Ravlić.
 

Jelenaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
samo jedna napomena za one koji će ić na usmeni ubuduće. ili među prvima kad je još profesor dobre volje, ili među zadnjima kad mu se više neda pa samo nabrzinu to rješava, ja sam bila među zadnjima (interesne grupe, društveni rascjepi i pravednost), i nas je u roku par minuta rješio, jer mu se fakat više nije dalo, i za sebe mogu reć da sam puno učila, ali sam se zmotala, i na neki način me i pustio, a mogo me rušit da je htio.
sretno
 

Ksenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi molim vas da mi netko kaže po čemu je značajan J.Fiske?
John Fiske govori o miješanju stvarnosti i mašte u američkoj humor.seriji Murphy Brown, u kojoj glavni lik M.Brown odlučuje postati samohrana majka, komentirajući to kao " još jednu odluku o načinu života". To je bila jedna od nezaobilaznih tema tijekom predsjedničkih izbora u Americi 1992.g.(političar Dan Quayle) kad su političari tvrdili da je serija dovela u pitanje društvene vrijednosti oca i obitelji u njoj. Fiske smatra da u tom događaju nema kvarenja pol.komunikacija, te da je došlo do promjene u političkom krajoliku. On dokazuje kako se različite skupine i grupe mogu uvesti u arenu pol.borbe, i kako mediji mogu imati ključnu ulogu u davanju glasa grupama i iznošenju pitanja koja se ne postavljaju na taj način ili tako bombastično.

Str. knjige-381-383
 

leeloo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pošto se djele iskustva sakom i kapom evo i moje.uslo nas 4 proslo 2 ja i jos jedna cura smo prosli.pitanja koja sam izvukao su razlika prirodnih prava kod hobbesa i locka, korporativizam i ekologizam, pitao me samo ova zadnja 2 koja sam onak znao ali ne preopsirno(tipa da je korporativizam nastao in the midlle age nisam znao ali mi je on rekao :) )i prosao sam,a cura do mene je izvukla biheviorizam civilna kultura i vrstizam i dobila je 4 ko nebi s tim pitanjima hehe ali bravo za nju.sam mi je zao sto su ovo 2 pali al fakat nisu nista znali sa svoje kartice.:jump1:
Hej! sjećam se da si mi rekao kaj si izvukao ( ja sam dobila Lockea) i nisam se baš proslavila, ali - prošla!
Dobila sam još i pluralizam i ekosocijalizam.
Uglavnom, mislim da mu se više nije dalo i pustio nas je.
Pozdrav!
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal zna netko odgovore na ova pitanja: tipovi države, neopluralizam, ideološka motivacija, vrste stranaka, obilježja interesnih grupa?
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo ako će netkome u buduće pomoći ja sam na usmenom dobila pojam ideologije, kako a. birc piše o participaciji te pozitivna i negativna sloboda - imala sam sreće donekle lagana pitanja, prvo nas je pitao po jedno pitanje koje želimo te je rekao da smo svi prošli i ako netko želi odg za ocjenu više, tako da sam odg kad sam ipak znala pitanja i dobila trojčicu :) sretno svima na drugim rokovima
 

Teic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas ako nekom nije problem napisati šta bi odgovorio na pitanje pluralizam,neoliberalizam? bila bi jako zahvalana
NEOLIBERALIZAM- misaona struja koja je odbacila negativan pojam slobode i u državnoj intervenciji vidi proširenje slobode, prvenstveno u područjima poput tvorničkog zakonodavstva. T. GREEN- glavni teoretičar, on je težnju za općim dobrom smatrao dužnošću pojedinca, odnosno nečeg šta vodi ka slobodi.

A što se tiče pluralizma, mozak mi je trenutačno zablokirao ali kad se sjetim ili nađem javim ti :unsure:

Našla...pluralizam..uvjerenje da postoji ili bi trebala postojati raznolikost.
- politički pluralizam - prepoznaje i ohrabljuje različitost društvenih, kulturnih i ideoloških oblika i procesa.
- pluralističke teorije - ispituju utjecaj društvenih grupa u doprinosu i pristupu kreiranju javne politike, te nadmetanje za grupni poticaj
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks