AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Politologija

MaRiNeLL

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege,

Nakon duge stanke upisala sam ponovno fakultet. Krenula sam uciti Opce upravno pravo i sada sam tek vidjela da mi je iz 1. godine ostao ispit Osnove politologije.

Pitanje glasi, da li se moram prebaciti na Politologiju ili mogu izaci na Opce upravno pravo?

Ako sam krivo uputila pitanje, uputite me di da pitam. Hvala Vam svima.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok, može li mi netko napisati koja je literatura potrebna za ispit osnove politologije? Tražim na stranici studija, ali nigdje ne mogu naći.
Puno hvala na odgovoru.
 

škola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege,

Nakon duge stanke upisala sam ponovno fakultet. Krenula sam uciti Opce upravno pravo i sada sam tek vidjela da mi je iz 1. godine ostao ispit Osnove politologije.

Pitanje glasi, da li se moram prebaciti na Politologiju ili mogu izaci na Opce upravno pravo?

Ako sam krivo uputila pitanje, uputite me di da pitam. Hvala Vam svima.
Moraš položiti sve ispite iz prve godine da bi mogla polagati ispite iz druge.Sretno!

Bok, može li mi netko napisati koja je literatura potrebna za ispit osnove politologije? Tražim na stranici studija, ali nigdje ne mogu naći.
Puno hvala na odgovoru.


http://www.pravo.unizg.hr/veleucili...avne_uprave/1._godina/nastavni_plan_i_program



OSNOVE POLITOLOGIJE

Predmet, osnovni pojmovi i teorije. Institucije demokratske države. Politički procesi i promjene. Političke ideologije. Međunarodna politika.

Obvezna literatura:

Barrie Axford, Gary K. Browning, Richard Huggins, Ben Rosamond i John Turner, Uvod u politologiju, Politička kultura, Zagreb, 2002. (poglavlja: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 i 13; str. 17-128, 159-270 i 349-387)
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pismeni je četvrtkom u 9h,rezultati ponedjeljkom(oni tvrde do 12h,a zna ih se čekati i do 18h),a utorkom je usmeni(može biti ujutro i poslijepodne). Sve zavisi o profesorima.
 

kampanjka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi aj ko ima ljubazan da napiše pitanja sa pismenog sa ovog roka.. nisam bila,a slj.mi je komisija... HVALA PUNO ;)
 

karlitos

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi aj ko ima ljubazan da napiše pitanja sa pismenog sa ovog roka.. nisam bila,a slj.mi je komisija... HVALA PUNO ;)
Politička kultura,tvorac pojma elite moći,nabroji 2 promocijske interesne grupe,tko je govorio o korisnosti,čime se bavio a.birch,škola recentnosti,najvažnije djelo s.de beaviour,na što se odnosi dvostranački sustav,a esejska su bila kozmopolitska demokracija,ekologizam i pol.misao Locka
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Komisija,dojmovi?
ja kad sam bila ispitivali su ravlic i asistent. ravlic mi je postavljao pitanja i s jednim pitanjem se ubacio i asistent. mislim da su me pitali 4 pitanja, od toga sam dva i pol znala, malo mi je i asistent pomogao i prosla sam. uglavnom, nis strasno, ugodono ispitivanje
 

valka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
MOže pitanja sa ovog roka tko je bio
ja sam bila b grupa, bilo je politička participacija, tko je napisao željezni zakon oligarhije, kontekstualizam,barem 2 ustava navesti, tipovi političke kulture, negativna sloboda. to je onih prvih 6. drugih 6, ne sjećam se svega, ali bilo je sto su proucavali almond i verba, jednostavan većinski sustav odgovara čemu... ne znam dalje. a esejska: politička kultura, nozickova minimalna država, i komunitarizam.

a grupa : esejska su bila škola primarnosti i recentnosti i navedi primjere, rawls i teorija pravednosti i biheviorizam, ova druga tko je pisao o teoriji rascjepa, čimbenicii države, što je politička socijalizacija, glavno djelo Lockea, vrstizam na nadopunit, a ova na zaokruživanje - tko je napisao ženski eunuh, nešto o dvostranačkom sustavu... eto. :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks